Vanhat pariskunnat ? Mies kävelee takana

kassia kantaen

kumarassa, vaimo menee edellä kuin lumiaura voimiensa tunnossa. Mitä on tapahtunut???!!!

7

930

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Liljanen.

      Mies on kadottanut rillinsä ja etsii niitä maasta tai sit se on nähnyt mielenkiintoset kengänjäljet lumessa ja tutkii niitä, ja koska ne ei kiinnosta vaimoo, se ehtii painella jo edelle.
      Kasseja se mies kantaa siks, että miehillä on yleensä isommat lihasvoimat kuin naisilla ja se nimenom. mies on siten herrasmies eikä pane vaimoaan kantamaan kasseja.

      • vaimon viekas

        manipulointi on tuottanut tulosta. Sitä se on!


      • ellei.
        vaimon viekas kirjoitti:

        manipulointi on tuottanut tulosta. Sitä se on!

        se anna litistää itseään.


      • syyttää
        ellei. kirjoitti:

        se anna litistää itseään.

        .....................


    • perheen

      vahvin kantaa ostoskassit. Ja vaimo on taas parempi suunnistaja hän menee edellä, ja kas autokin löytyy :)

    • näin siinä kävi

      Mies koosti ruokavalionsa lenkkimakkarasta vaimonsa puheista huolimatta, jätti maitotuotteet ja kasvikset pois ja päätyi rapakuntoiseksi osteoporootikoksi ennen aikojaan... vaimo vihdoin viimein vuosien holhoamisen jälkeen kyrpiintyi taluttamaan itsetuhoista laiskaa miestä ja painelee omia menojaan.

      • käytäntö opettaa

        ...eiköhän se niin mene, että naisilla on tapana koko ikänsä yrittää muuttaa miehensä haluamansa kaltaiseksi. Tähän on ainakin oma äitini pyrkinyt tekemään 35-v avioliittonsa aikana -ja tekee yhä. Itse olen kihloissa ja hoksasin, että yritän viedä omaa parisuhdettani eteenpäin samalla metodilla. Mieheni on ihana. Kohtelias. Kantaa kassit, avaa ovet ja rakastaa minua. Mutta niin...jospas me naiset hyväksyttäis miehemme sellaisina kuin ovat. Arvostetaan heitä sellaisina kuin ovat. Erilaisuus on rikkautta ja asioista voi aina keskustella. Pyyteetön rakkaus ja sen vaaliminen taitaa olla aika tuntematon käsite tässä yhteiskunnassa. Omat halut ja niiden täyttyminen ohjailee liian monen parisuhteessa elävän ihmisen elämää. Rakkaus on lempeä...ei kerskaa, ei pöyhkeile...ei etsi omaansa. Kaiken se kestää... Jos jotain haluaa muuttaa, kannattaa se aloittaa oman puseron sisältä. Se on huomattavasti helpompi tapa. Tepsii nalkutusta paremmin:)
        t. "tuumailija"


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      244
      4318
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      120
      2774
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2532
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      85
      1529
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1476
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1199
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      81
      1135
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      993
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      986
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      176
      977
    Aihe