Sisäänkasvaneet ihokarvat

Jos kuorinnasta ja rasvailusta huolimatta ihokarvat alkaa kasvaa sisäänpäin niin kuinka nämä saa pois?
Olen lukenut neulalla pois kaivamisesta mutta kuulostaa aika hurjalta. Ja laseristakin olen lukenut mutta onko mitään halpaa keinoa vai antaako niiden vain olla?
11362
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

itse olen nypännyt juuri esimneulalla ne pois ja voin sanoa että se ei satu,mutta yleensä ne kyllä silti voi kasvaa sisään päin ainakin minulla, välilläjos on esim likanen neula niin jostain kohdasta voi muutamaksi päiväksi tulehtua harvoin kyllä näin mutta se kestää vain pari päivää

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kissukka kirjoitti:

Jos kuorinnasta ja rasvailusta huolimatta ihokarvat alkaa kasvaa sisäänpäin niin kuinka nämä saa pois?
Olen lukenut neulalla pois kaivamisesta mutta kuulostaa aika hurjalta. Ja laseristakin olen lukenut mutta onko mitään halpaa keinoa vai antaako niiden vain olla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu