Mikä mättää kun kukaan ei haluu seurustella mun kaa?! Oon nuori ja nätti,miehiä parveilee mutta kaikki haluu vaan yhenillanjuttua!Tapaan uuden miehen,petyn AINA! Milloin paljastuu,että onkin oikeasti varattu,tai useimmiten vain että jälkeenpäin ekan tutustumisillan jälkeen ei kiinnosta pitää yhteyttä.Mä en halua yhenillanjuttuja!Niistä jää usein paha maku suuhun.Monet haluu myös vaan nussia mun kaa,tottakai itekin haluan sitä miehiltä,mutta en heti ekana iltana/jos en tunne miestä.
Onko vika sitten mun luonteessa?Mä oon ,kiltti,rehellinen,ystävällinen..minkälainen mun pitäis sitte olla jos tällasena ei kelpaa?
Mikähän mussa on kun aina vedän puoleeni kusipäitä? Vielä kun ahdistaa kun ystäväpiirissäni melkein kaikki seurustelevat..Muutkin ihmettelevät että mikä' on kun miestä ei tunnu pitemmäks aikaa löytyvän.Aina kun tapaan uuden miehen,mussa herää väistämättä toivo että jospa kerrankin tällä kertaa ois jotakin vakavempaa,mutta ei..enkä todellakaan anna miehille ekana iltana,sitä ne ruikuttavat vaikka koko illan.Pari kertaa olen kysynyt syytä miksi ei kiinnosta enää jälkeenpäin,ja yks vastas siks koska annoit--->en voi ottaa sua vakavasti,ja toinen taas koska et antanut-->eihä seurustelustakaan tulis mitään jos ei anna,kuulemma.Kuin päin vaan,aina väärinpäin! Ja sit viimesin laitto viestin et sori ois pitäny jo sillo perjantaina sanoo et oon varattu..ja sitä edellinen sano et en pysty sitoutumaan kenenkään kanssa,et seurustelusta tulee aina vaan ongelmii,petän tosi helposti yms. se sanoi.
Mä alan jo uskoo pikku hiljaa et kunnon miehii ei taida ollakaan,ei ainakaan sielläpäin missä minä asun.
Onko vika sitten mun luonteessa?Mä oon ,kiltti,rehellinen,ystävällinen..minkälainen mun pitäis sitte olla jos tällasena ei kelpaa?
Mikähän mussa on kun aina vedän puoleeni kusipäitä? Vielä kun ahdistaa kun ystäväpiirissäni melkein kaikki seurustelevat..Muutkin ihmettelevät että mikä' on kun miestä ei tunnu pitemmäks aikaa löytyvän.Aina kun tapaan uuden miehen,mussa herää väistämättä toivo että jospa kerrankin tällä kertaa ois jotakin vakavempaa,mutta ei..enkä todellakaan anna miehille ekana iltana,sitä ne ruikuttavat vaikka koko illan.Pari kertaa olen kysynyt syytä miksi ei kiinnosta enää jälkeenpäin,ja yks vastas siks koska annoit--->en voi ottaa sua vakavasti,ja toinen taas koska et antanut-->eihä seurustelustakaan tulis mitään jos ei anna,kuulemma.Kuin päin vaan,aina väärinpäin! Ja sit viimesin laitto viestin et sori ois pitäny jo sillo perjantaina sanoo et oon varattu..ja sitä edellinen sano et en pysty sitoutumaan kenenkään kanssa,et seurustelusta tulee aina vaan ongelmii,petän tosi helposti yms. se sanoi.
Mä alan jo uskoo pikku hiljaa et kunnon miehii ei taida ollakaan,ei ainakaan sielläpäin missä minä asun.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Kuin vanha oot? Nuoret miehet ei halua sitoutua niin helposti, kolmeekymmentä lähestyvä sitoutuu helpommin, sitä vanhempia taas on aika vähän vapaana. Antaminen ei haittaa, hyvä seksi on tärkeää. Anna pois vaan, jos susta siltä tuntuu. Älä kuitenkaan suostu seksiin minkään suhteen toivossa, jos ei muuten kiinnosta.
ainakin meilläpäin suuri osa miehistä sitoutui heti kun ekan naisen löysi (mä oisin tehnyt niin myös mutta kun se ei ole pelkästään itsestä kiinni vaan naiset vihaa miehiä jotka tarrautuu kii)
nii-i.. mulla on vähä sama ongelma.. en mäkää mitää hirveen vakavaa halua mutta jotain muutaki ku vaan pari iltaa ja sit hei hei. Mä en ymmärrä mikä siinä on. Oon joskus yrittäny kysyykki joltain jätkält mut ei se oo oikeen kunnon vastausta antanu. moni sanoo et mä oon mukava ja nätti mutta...?? Mä en ymmärrä.. mikä siinä sitte on..
En minäkään huolisi sellasta tyttelöä, joka antaa ensimmäisen illan jälkeen, ei semmosta voi ottaa vakavasti
Ensimmäiseksi tuli mieleen että olet joku tavallista kauniimpi isorintainen, jota kaikki pitää pimpona tai sitten koita nyt edes vähän valikoida sitä miespuolista seuraasi
pää pipi ? jollei anna, sitten pidät ? parempi onkin olla ihan ilman seksiä kun et siitä tykkää ? vai oliskohan niin että taidatkin tykätä enempi peppupuolen hommista itse ottavana osapuolena ?
Luitko oikein, en seurustele sellaisen kanssa joka jakaa pimppaa kaikille ekana iltana, yhden illan hutsut on asia erikseen.
Mistäs tiedät, että jos nainen antaa sulle ekana iltana, se antaa kaikille ekana iltana. Joskus vain jokin tyyppi kolahtaa, ettei siinä itteensä helpolla hillitse.
Kuka nyt milloinkin antaa ja ottaa, ota nyt siitä selvää..
Ei ainakaan kirjoittamasi perusteella. Vika on yleensä nykynuorissa, jotka on saatu uskomaan, että on haettava aina vaan parempaa ja parempaa: isompia rintoja, kauniimpaa naamaa, piukempaa peppua, hoikempaa runkoa jne. Luonne ei merkitse mitään. Todellisuus on vääristynyt ehkä amerikkalaisten tv-sarjojen ansiosta - ja suomalaistenkin - , joissa esiintyy vain toinen toistaan kauniimpia ihmisiä.
Luepa kirjeenvaihtoilmoituksia! Kumppania haetaan kuin tavaratalosta. Koko-, muoto-, ikä- ja värivaatimukset luetellaan kuin autokaupassa, aivan kuin ne olisivat kovinkin merkitseviä tekijöitä.
Ethän itse hae ystävää samoilla kriteereillä? Jos, niin koetapa kiinnittää enemmän huomiota muihin kuin ulkonäkötekijöihin, ja saatat löytää kumppanin, jolla arvot ovat lähempänä omiasi. Ja muista, että sinulla on aikaa, koska olet vielä nuori.
aina mä olen rakastunut kun olen pillua saanut eikä se ole montaa kertaa se, eivät naiset kuitenkaan siitä niin rakastu eikä tahdo toiste enää naida. en taida olla hyvä siinä.
olen kyllä tuntenut monia jotka ei yhtä iltaa pitempiä suhteita ole hakeneet, mun mielestä sen erottaa kun juttelee mitä kukin hakee, olen mä huomannut niistä naisista jotka olen tavannut ettei niillä mitään pitempää mielessä ole ollut mutta pitänyt sitä parempana kuin ilman eloa.
juttelulla tosin osan saa karkotettua jo ennen naintia kun ne ei tahdo tuntea toista vaan naida.
yksi tyttöystävä (ihan jo aikuisena) mulla oli aikoinaan sellanen että se tahto vaan esitellä mua muille, ei naida ollenkaan. siihenkin sitten tyhmänä suostuin vaikka nainen oli aika sekaisin, "en mä voi sun kanssa olla kun sä et ole uskovainen", melko yksinkertainen jne. mutta kavereille sopi mulla kehua (no, neidin ulkonäöstä mun kaverit kuka kohteliaasti ja kuka vähemmän kohteliaasti huomautti, tiesin mä sen, mutta kun vaihtoehto oli olla yksin enkä mä sitä oikein kestä näin vähäsen vanhempanakaan, ottaisin kenet vain, toki mieluusti kauniin ja älykkään, mutta kaikki melkein kelpais)
mä olin aika vanha ennenkuin sain ekaa kertaa, rauhallinen luonne, join kyllä sillointällöin mutta humalassakin olen rauhallinen, nuorena se vasta kamalaa olikin olla yksin, ei sitä ehkä ihan ulkonäöstä erota kuka tahtoo seurustella mutta juttelulla se selviää. jos selviää, ei siitä koskaan tiedä.
Pari kertaa olen kysynyt syytä miksi ei kiinnosta enää jälkeenpäin,ja yks vastas siks koska annoit--->en voi ottaa sua vakavasti,ja toinen taas koska et antanut-->eihä seurustelustakaan tulis mitään jos ei anna,kuulemma.
-joo kusipäitähän nuo. ei kai ne kaikki ole samasta kaveripiiristä ? jos niin, ehkä ne ei ole kaikista parhaita kavereita.
jos sä nuori olet, sä olet varmaan koulussa vielä. kantsii keskittyy siihen, etsä rumas muutu jos nyt oot nätti. kesällä ei tietty muutakaan tekemistä ole, jos tietäisin kuinka neuvoa mistä erottaa sellasen joka tahtoo seurustella (luulisi että kaikki tahtoo) niin neuvoisin mutten oikein taida osata, itse kyllä erotan näin aikuisena naisista sen. ei se kuitenkaan sano että niitä saisi iskettyä vaikka sen erottaakin.
periaatteella että mennään sänkyyn ja katsotaan tykätäänkö toisista/sovitaanko yhteen niinku seksuaalisesti.
nuo sun tutut niin tuskin on tehnyt vaan ne on varmaan tahtoneet kehua kavereille saaneensa eli ovat onnellisia omissa naisettomissa homokööreissään.
no, mähän nyt rakastun kaikkiin joilta mä saan ettei siinä mun puolelta olisi mitään ongelmaa, se onkin sitten eri asia, jos olisi valinnanvaraa,vaikka kymmenen, ottasinko juuri sen, vaiko jonkin muun, mutta ei tunnu olevan joten kaikki on otettu mitä on saatu.
varmaan ilman seksiä mä etsisin sellaista naista joka osaisi puhuakin ja olisi seurallinen, en mä tarkoita että osaa sivistyssanoja tms. vaan että viihtyy mun kanssa.
enhän mä sellaista tule koskaan saamaan, siitä mun kantsii olla realistinen, kun en mä ole saanut oikein mitään muutakaan, kun en tapaa oikein missään naisia.
Varmaankin sama vika kuin monessa muussakin naisessa. Eli baareissä on tietty osa miehiä keiltä löytyy "sitä jotain" mikä naisiin vetoaa. Eli ulkonäkö,puhelahjat jne...
Nämä miehet keräävät naisista n.80% mukaansa eikä heillä edes ole tarkoitusta alkaa mihinkään vakavampaan, miksi olisi, kun saanti on varmaa joka vkl. Yleensä he saattavat olla vieläpä parisuhteessa/naimisissä, mutta mikäs siinä on vierasta käydä kokeilemassa kun vientiä riittää. Näitten miesten perään naiset sitten itkevät, ja valittavat että ei löydy miestä/miehet eivät halua sitoutua jne...
Ja sanottakoon nyt lopuksi, ennen kuin kukaan ehtii alkaa vittuileen, että voin avoimesti myöntää kuuluvani tähän ns. luuseriporukkaan.
.. kokemusta samanlaisesta miehestä, lemppasi mut ihan äskettäin kun ilm. häpesi niin paljon enkä vastannut odotuksia pidemmän päälle. Olisi pitänyt olla puhelias, kaunis, seurallinen, ihan täydellinen. Puhelias olen kun on asiaa -turhista en jaarittele, ihan nättikin mutta kun joillekin ei kelpaa jos on pikku virheitä. Tietysti jokaisella oma maku, hassua tässä on se ettei mies itse mikään Mr.Finland ollut, mukava kylläkin. Ja itse jouduin antamaan lemput miehelle joka oli paljon paremman näköinen kuin viimeisin viritys mutta olisi ollut valmis hyväksymään mut sellaisenaan loppujen lopuksi.. mutta tosiaan siinäkin omat ongelmansa. No sellaista on elämä.. tuntuu vain joskus ettei koskaan tule kohdalle miestä joka osaa katsoa muutakin kun sitä ulkonäköä. Tai ehkä mäkin olen vaan liian kiltti, hyväuskoinen hölmö..
Mutta a:n ja b:n kohtaaminen on se ongelma :-(
mutta eihän niitä naisia saa kun niitä pitäs ennalta tuntee ennenku niille ees juttelee menee.
Itse asun keskellä metsää, harvojen kavereiden luokse on 7km ja lähimpään kaupunkiin 50km. Oon äskettäin 15wee täyttänyt miehenalku, en ole seurustellut enkä edes oikein jutellut kauniimman sukupuolen edustajan kanssa (etenkään samanikäisten). Tiedän tiedän, olen vielä keskenkasvuinen nulikka mutta kaveripiiriini kuuluu sellainen tyyppi joka on saanut varmaan jo 6wee ja sil on joka päivä joku uus ja plaa plaa. Suurin ongelmani on se että oon ujo ja hiljainen, asun niin kaukana muista ihmisistä etten oikein ole sellainen seuraihminen... Kaikki likat tuntuu haluavan vaan jotain sellaista Tom Cruise-kloonia, joka omistaa puoli Suomea jne, eivätkä välitä siitä että huomenna se tyyppi on jo lempannu sen likan.
Hmm, tämä ei tainnut oikein liittyä keskusteluun mutta tulipas kirjoitettua... Onnea miehenmetsästykselle, Xcaramel!
Monet likat haluu hyvännäkösii jätkii,ja monet todellakin luulee että ne on ihania kaikin tavoin.No eiväthän ne oo..Kun miehet osaa olla sellasia että lupaavat/uskottelevat kaikkee mitä eivät tarkota niin tytöt uskoo ja pettyy sitten pahasti kun se tyttö lempataan..kun sana kiertää jätkällä niin moni tyttö haluu kokeilla oisko hän juuri se jonka kanssa se hyvännäkönen poitsu haluis olla pitempään.Usein ei oo,ku se poitsu vaan innostuu ku monet tavottelee sitä. Eihän tossa oo mitään järkee mut joissain tapauksissa se on niin,oon havainnu.
Oon tunteellinen, suht rauhallinen, vähintään ok näköinen, vähän isokokoinen ja mielestäni ihan fiksukin äijänketale :)
Kiinnostaa naiskavereiden hankkiminen ja yleensäkin ihmisiin tutustuminen. Mulla on ollut samanlaisia kokemuksia kuin sullakin...
[email protected]
Mailasin sulle .
Kannattaa ettiä sieltä Tiikeristä niitä tinttitukkia. Niillä on varmasti kaikilla mielessä vakava suhde ja lapset...
Mikä on Tiikeri ja mitä on tinttitukat?
Tiikeri on helsinkiläinen eliittiyökerho ja tinttitukka on tinttitukka.
Yritäppä etsiä niitä jätkiä vaikkapa päivänvalossa kahviloista, työpaikalta, koulusta, ÄLÄKÄ yö klubeilta! Sinne menevät jätkät hakevat ainoastaan sitä itseään.
Toinen asia mikä auttais olis se, ettet sä jakais itteäs niin nätisti. Kukaan jätkä ei haluaa jakorasiaa, eikä todellakaan sellasta muijaa joka on helppo.
Ikä ei riitä baariin, joten tutustun miehiin kavereiden kanssa kotibileissä,ryyppyreissuissa,isken kadulta/mut isketään..
Toiseksi en jaa itteäni tuntemattomille/puolitutuille .En ekana iltana enkä välttämättä vielä tokana tai kolmantenakaan.Ehkä neljäntenä,jos niin pitkälle pääsee.Siks koska yritän oppia jotain siitä että mulle sanottiin että ei haluu vakavempaa koska annoin.Monesti mut onkin sitte pian jätetty,kun en oo antanu.Niin on käyny nyt peräkkäin aika monta kertaa.Mä yritän aatella et ne ei oo mun arvosia jos jättää mut siks koska en heti anna.Yritän myös välttää niitä joihin hieman paremmin tutustuessa huomaan että haluavat vain seksisuhdetta ,sitä että ovat vain siksi yhteydessä minuun.
Minkälainen muija tarkemmin sanottuna on helppo?
Minun mielestäni "helppo muija", on nainen joka pitää itseään niin rumana, että kompensoi ulkonäköään huoraamalla.
Minun mielestäni "helppo" on myös nainen, jonka pystyy helposti puhumaan ympäri omiin tarkoituksiinsa (lue: seksiin). Mieti itse kuinka helposti olet taivuteltavissa bileissä tai kaduilla.
Minun mielestäni "helppo muija" on myös toiselta nimitykseltä huora, lutka. Zlollipop oli siinä mielessä oikeassa, että kukaan ei halua seurustella helpon kanssa. Miehet haluavat uskollisen, lojaalin naisen. Eivät jakorasiaa.
Saadaksesi miehen, sinun on ymmärrettävä, että kovan kuoren alla sykkii usein haavoittuvainen sydän. Itse olen löytänyt unelmieni naisen, mutta esimerkiksi hänen hieman paljastava pukeutumistyylinsä onnistuu jopa joskus loukkaamaan minua. Voidaan unohtaa puheet naisen ja miehen logiikan eroista. Ainakin minun kohdallani.
Seksistä hieman. Seksi kasvattaa rakkauden puuta liikaa, jolloin se ei ehdi kasvattamaan juuriaan pitkälle, jolloin itse puu on helposti revittävissä maasta. Eli tunteet ovat seksiä tärkeämmät. Ehkä se neljäskin kerta on jo liian aikaisin. Yritä ensin oppia tuntemaan mies ennen kuin hyppäät hänen kanssaan sänkyyn. Anna tunteiden voimistua. Itse olen erittäin intohimoinen, mutta silti en anna seksin vaikuttaa suhteen alkuvaiheessa. Haluan, että itse seksistä tulee rakastelua.
Älä etsi miehiä, anna heidän löytää sinut.
"Älä etsi miehiä, anna heidän löytää sinut." Sanoppas että missä vaiheessa nämä "miehet" löytävät nämä "ei-helpot naiset"?
Sen verran pystyn muiden miesten puolesta puhumaan, että miehet kyllä näkevät hyvin usein jo päällepäin minkälaisesta naisesta on kysymys.
Älä etsi, vaan anna toisten löytää sinut, pätee todella hyvin. Voisin alkaa jauhamaan karmoista, ihmisen energiakehistä, horoskoopeista, numerologiasta ja muista asioista joilla voidaan ymmärtää paremmin rakkauden käsitettä, mutta sanon vain, että kahdella toiselleen sopivalla henkilöllä on kyky löytää toisensa.
Mutta ajasta se on kyse. Siispä vielä kun voit, tee kaikkea mitä haluat, mutta ennen kuin rakastut.
Suhteelle se ei sitten teekkään hyvää, kun haluasit kokea jotakin villiä ja vapaata, mutta parisuhteen rajoitukset osuvat eteen.
vittu kukaa ei kyl tosiaa haluis olla muijan kaa ketä ennen jako itteensä reilusti. EI OLLENKAA!
HYI VITTU!
Hyvä että valotit minua . Sain hyviä vinkkejä mietittäväksi. Minun pitäisi myös muistaa,että suuret odotukset-->suuret pettymykset. Aina vain tuppaa unohtumaan...