cyclocross

niin.... olisin ostamas seuraavaks cyclocrossarii,mut miten kyseinen vehje sopii kaupunki alueelle,täälläpäin on korkeita katukivetyksii joiden yli saa jatkuvasti poukkoilla... kestääkö vanteet??? työmatkalla kun joutuu ajelee kaupungin läpi,vai pitääkö tyytyä hybridiin...?
1531
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen pyöräillyt monta tuhatta kilometriä cc:llä ja hyvin on kestäny. Yritän kyllä aina hyppyyttää etupyörän kiveyksen yli ennemmin kuin jysäytän täpöllä siihen. Ainahan tietysti voi ostaa parempia vanteita tilalle jos kukkaro kestää. Ei ne vanteet hybrideissäkään raudasta ole tehty.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sopiiko....kaupunkiin? kirjoitti:

niin.... olisin ostamas seuraavaks cyclocrossarii,mut miten kyseinen vehje sopii kaupunki alueelle,täälläpäin on korkeita katukivetyksii joiden yli saa jatkuvasti poukkoilla... kestääkö vanteet??? työmatkalla kun joutuu ajelee kaupungin läpi,vai pitääkö tyytyä hybridiin...?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu