Hirveetä rutinaa joka

Joku tienaa liikaa tai ei sais tienata.
Vääryyttä on kaikki.

Koittakaa nyt vaan ottaa asiat asioina, älkääkä sorru suomalaisten perisyntiin=kateellisuuteen ja kyräilyyn. Muiden muassa..
2118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

saa tuoda esille.Vai pitäisikö mielestäsi tyytyä kaikkeen sormiaan pyöritellen ja sukkaa kutoen?Ethän itsekään tyytynyt,vaan ryhdyit kiristäjäksi.

Äänestä
  • on puolustaa omia ja perheensä etuja. Miksi maksaisimme kiristäjienkään uhkaamina yli 2000 euron vuotuiset veronkorotukset. Eikä kiristäjät tähän loppuisi, jos tehy saa tavoitteistaan mitään läpi. Tie olisi auki uusille kiristysyrityksille
    - energia, lämmöntuotanto, poliisi, palo- ja pelastustoimi, sairaankuljetukset, armeija, rajavartiolaitos

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


asiasta.. kirjoitti:

Joku tienaa liikaa tai ei sais tienata.
Vääryyttä on kaikki.

Koittakaa nyt vaan ottaa asiat asioina, älkääkä sorru suomalaisten perisyntiin=kateellisuuteen ja kyräilyyn. Muiden muassa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu