Kuka on suosikkisi?

Kuka on suosikkinäyttelijäsi ja minkä takia juuri hän?
12464
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Mä kerron jokatapuksessa monta.
Gael Garcia Bernal: Todella lahjakas näyttelijä ja jumalaisen näköinen!
Viggo Mortensen: Saa sydämen läpättämään TSH:ssa.
Johnny Depp: Uskomattomia roolisuorituksia, esimerkiksi Jali ja Suklaatehtaassa aivan uskomaton. Ha tietenkin uskomattoman kaunis mies.
Penelope Cruz: Nainen, jolla on asennetta näyttelemisessä ja hyvin kaunis.
Carmen Maura: Pidän hänen tyylistään näytellä.

Äänestä

Denzel Washington on ihan helvetin karismaattinen ja vakuuttava. Ja ilmeisesti aloittajakin pitää hänestä, kun on kerran valinnut nimimerkikseen yhden Denzelin leffoista. :)

Philip Seymour Hoffman on mielettömän monipuolinen, hän tekee huonostakin leffasta vähintään katsomisen arvoisen.

Bill Murray ja John Cleese ovat parhaat koomikot. Molemmilla on täydellinen ajoitus ja tilannetaju. Molemmat ovat myös mahtavan itseironisia ja sarkastisia.

Äänestä

Edward Nortonista. En mä nyt sit tiiä johtuuko se ihan muista syistä mut ainakin se on onnistunu oleen muutamassa helvetin hyvässä leffassa täs viimeisen 10 vuoden aikana. Eikä oo mikään vitun kiiltokuvapoju tyliin George Clooney ja veijarimainen yhden ilmeen hymy, hoh hoijaa, ketä kiinnostaa.

Äänestä

Cate Blanchett jostain kumman syystä. Hienoja rooleja ja upea nainen.

Äänestä

Roolisuoritukset Commandossa, T2:ssa ja T3:ssa olivat jotain niin loistavaa etten koskaan tule näkemään mitään vastaavaa =).

Mutta jos pitää oikeasti hyvä näyttelijä valita niin sanotaan vaikka Jack Nicholson tai Robert DeNiro. Tuskin tarvii perustella.

Äänestä

Siinä on jtn äijää tai jotai. Emmä osaa noit höllywöödtähtiä samallailla arvostaa. Kyllä Sari Havaskin on hyvä, samoin kun Tiina Lymi.

Äänestä

Turhapa niistä dogmaa on tehdä. Suosikit vaihtuu sen mukaan mikä on päällimmäisenä mielessä. Aikanaan pidin todella paljon Cainesta. Muitakin kestosuosikkeja oli. Esim Jeremy Irons. Mutta tällä hetkellä se taitaa olla Johhny Depp.

Syy siihen: se on vain niin hiton venyvä tyyppi. Tajusin sen viimeistään kun näin aikanaan Pelkoa ja inhoa Las Vegasissa. Itse asiassa vasta sillon, kun näin Hunter S. Thompsonin haastattelun ja tajusin miten hyvin Depp osasi olla tuo mies.

Äänestä

Naisista suosikkini on Angelina Jolie, vaikka onkin "tunnetusti vähän "kahjo" =P, hän on oikeasti taitava ja eläytyvä näyttelijä. Muita nais-suosikkinäyttelijöitä ovat olleet mm. Salma Hayek, Aishwarya Rai sekä muutama muu Bollywood-kaunotar.

Miehistä tykkään Johnny Deppistä, olen tykännyt aina Saksikäsi-Edwardista lähtien, loistava näyttelijä, jolle on osunut loistavia rooleja.. Tykkään myös Leonardo DiCapriosta, varsinkin nyt hieman miehistyttyään sekä Daniel Craig'ssa on myös jotain charmia..,

Äänestä

Varmaanki se menis et jos sais Vin Dieselin asenteen ja johnny deppiltä. Sen "jutun" joka sillä on niin niistä syntys jotain pelottavaa... :D

Äänestä

Auteuil & Craig!

Peruste: no, eikö se pointti näyttelemisessä ole että osaa näytellä?

Äänestä

Niitä on niin tosi monia. Yks hyvä on ainakin Harvey Keitel.

Perustelut: syvällinen.

Äänestä

nyt ainakin: miehistä Harvey Keitel, joka on äijä ja samalla hieno persoona. Johnny Depp on kaunis ja herkkä.

Naisista tulee nyt mieleen vain Meryl Streep, joka on upea näyttelijä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Man on fire kirjoitti:

Kuka on suosikkinäyttelijäsi ja minkä takia juuri hän?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu