Kanan uus Kanawrap levy on kyl iha parast rapii mitä suomes on viel tehty, Kanal o paras flow
Mc Kana in da house
joufukijou
5299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
no hyvä et ees joku diggaa kanast....
taino on niitä asioita montakin, mutta jos diggaat kanasta ja olet sen jonkun sortin fani niin voisitko millään selittää että miten se on löytänyt itsensä rapin parista jos se ei välitä hiphopkulttuurista paskaakaan..?
mistä sä päättelet, et kana ei välitä hiphopkulttuurista? mun mielestähän se just välittää niistä hiphopin mukavammista puolista. vai tarkotiksä, et jos ei oo gangsta, nii ei oo oikee hoppari?
kana on itse sanonut niin että hän tekee "räbää" mutta kulttuuri on yksi ja sama.. niin mä olen lukenut ja niin mä olen kuullut kun se on niin sanonut..
mutta ehkä mä olen väärä ihminen tuomitsemaan, en ole kuullut sen levyä enkä oikeastaan muutakuin puolet siitä kontti norjaan biisistä..
ja gangsta on termi joka ei suoranaisesti liity mitenkään hiphop kulttuuriin..
se kyl on siin mieles et saa mut nauramaa melkein yhtä paljon ku pikku G...kaikkee sitä elämänsä aikana kuuleeki...: ) mitäköhän seuraavaks on luvassa...?varmaa Tarja Halonen laskee housunsa nilkkoihin ja alottaa räppi uransa...: )