Roberto Cavalli at H&M!

Kävitkö katsomassa Roberto Cavallin H&M malliston? oliko mieleinen?

Kuulin, että ainakin Helsingistä loppuivat malliston vaatteet (ja korut yms.kaikki!) heti aamusta
pitääkö paikkansa? eikö varastosta ole tulossa lisää malliston vaatteita myyntiin?

Aika outoa myös, että mallistoa myytiin vain kahdessa H&M:ssä mutta ei Suomen suurimman ostoskeskuksen H&M:ssä kuten kaikkia edellisiä designer-mallistoja! huijauksen makua ihan.
2344
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ainahan kaikki designer mallistot on loppuneet heti!
Eikä muuten ikinä ole ollut myynnisstä kuin 4 liikkeessä... 2*helsinki, tampere, turku!
Ovat limited edition, joiten siksi vain tietty määrä markkinoilla!

Äänestä
  • taisit lukea koko viestin rivien välistä!

    kyllä aikaisempia mallistoja (esim. McCartneyn ja Lagerfeldin) on saanut Suomen (ja Helsingin!) suurimmasta kauppakeskuksesta mutta tänä vuonna ei! tottakai ihmettelen että miksi tänä vuonna näin kun aina ennen aikaisempia mallistoja on ollut siellä...
    Sen lisäksi Lagerfeldin vaatteita oli myytävänä ainakin viikon verran hirveä kasa niitä Karlin kasvojen kuva t-paitoja ja paljon paljon muuta.
    Sitä Madonnan mallistoa sai muuten alesta vielä kesälläkin, vaikka ei ollutkaan mikään sellainen suunnittelijan mallisto.

    En ymmärrä miksi ihmiset nyt haalivat jotain leopardilumppuja hirveästi vaikka maksavat h&m lumpuiksi kamalasti? itse en ollut niistä kiinnostunut, parista ei printti vaatteesta vain mutta en saanut tilaisuutta edes nähdä niitä, ei voi mitään.

    Samoin h&m nettikauppa on ollut koko eilisen illan ja tämän päivän (ja yön) ihan tukossa, todella huono palvelin H&M:llä kun ei kestä kuin yhden tilaajan kerrallaan!! :D

    taidan alkaa boikotoida jälleen H&M kauppaa, tässä hyvä syy

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


shoppailija1 kirjoitti:

Kävitkö katsomassa Roberto Cavallin H&M malliston? oliko mieleinen?

Kuulin, että ainakin Helsingistä loppuivat malliston vaatteet (ja korut yms.kaikki!) heti aamusta
pitääkö paikkansa? eikö varastosta ole tulossa lisää malliston vaatteita myyntiin?

Aika outoa myös, että mallistoa myytiin vain kahdessa H&M:ssä mutta ei Suomen suurimman ostoskeskuksen H&M:ssä kuten kaikkia edellisiä designer-mallistoja! huijauksen makua ihan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu