Finnien poistaja?

Olen kärsinyt nyt etenkin viime aikoina finneistä leuassa. millä ne saisi pois? onko jotain ainetta?
4803
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ota vaikka satasen karheudella Mircan hiomapaperia ja rapsuttele sillä. Kyllä lähtee.

Äänestä

Laita teepuuöljyä paikallisesti finnin päälle.

Äänestä

Ei finneihin mitään ihmeparannus keinoa ole, kunnollinen ihonhoito on paras tapa lievittää iho-oireita ja ajan kanssa jopa parantaa. Puhdistusemulsio, (antiseptinen) kasvovesi ja kosteusvoide aamuin illoin. Kerran viikkoon kuorinta naamio ja jos rahat riittää niin kasvohoidot auttaa tosi paljon. Hyvä käsihygienia, ettei ihoon mene lisää bakteereja eikä turhaan kosketella tai revitä finnejä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


reetta89 kirjoitti:

Olen kärsinyt nyt etenkin viime aikoina finneistä leuassa. millä ne saisi pois? onko jotain ainetta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu