Eli mites mp-3 soittimet käytännössä toimii. Oon harkinnu Ipodia ja siihen mahtuu jokunen 240 biisiä. Olettaen että laitan vaikka samantien siihen 240 biisiä, niin sitten se on täynnä. Jos haluan kuitenkin lisätä pari biisiä lisää, onko se ihan yksinkertaista poistaa sieltä muutaman toivotun biisin vai miten se toimii?
Thanks.
Thanks.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kun kytket ipodin koneeseen ja avaat itunesin, niin löydät sieltä laite kohdasta Ipodisi. Sieltä näet mm. biisilistan ja paljon tilaa jäljellä. Sieltä voit sitten ruksimalla ottaa biisejä pois ja vaihdella biisien järjestystä ym. Lapsellisen helppoa. Enpä minäkään tiennyt mp-3sista yhtikäs mitään, mutta eipä tuon ipodin kanssa tarvii tietääkään mitään :D
Tee siihen iTunesiin soittolista vaikka nimeltään iPodiin. Vetelet iTunes kirjastosta tähän soittolistaan kulloinkin iPodiin haluamasi biisit ja synkronoit sitten tämän soittolistan iPodiin.
Tuo ruksiminen on mahdollista myös, mutta aivan liian työlästä.
Kunhan vaan muistat, ettet poista iTunesista iPodiin siirtämiäsi biisejä. Sen tekemällä menetät musiikkia aivan varmasti jossain kohtaa ja sitten itkettää.