Onko pesäpalloilijoilla munasuojia? Tuleeko pallo usein ns. munille?
"Munasuojat"
5
2097
Vastaukset
- Pelaajilla
Kyllä ainakin täällä Munamäellä ja etenkin Laitilassa on eräillä pelaajilla munasuojia.
Hyvä käydä vaikkapa testaamassa Laitilan Munamarkkinoilla ensi kesänä :)
Ja kysyjälle tiedoksi pieni tarkennus:
Kyllä monien pelaajien vaimot hoitavat perhekalleuksien turvaksi miehilleen alasuojiksi kutsuttuja suojia ihan lätkäpelaajien tapaan.- naispelaajien
alasuojauksen laita on?
- Pesäpallolija
naispelaajien kirjoitti:
alasuojauksen laita on?
Pallo ei tuu munille jos osaat ottaakii xD'
itse en ole moisesta kuullut mutta ei se ihme ookkaa
- en pelaa
Olit mies tai nainen niin suosittelen alasuojien käyttöä huomattavasti helpompaa kuin korjata vahingoittunutta alapäätä ja tämä on tosi!
- pelaaja itsekin ollu
Itse ihmettelen etenkin siepparina olemista, Eikö olisi järkevää käyttää suosiolla niitä hammassuojia(maksaa sen 5 euroo ja kestää kauan). Uudet hampaat maksavatkin sitten jo sen 2000E per kokonainen hammas, ja paikkauksetkin äkkiä satoja euroja.
Toki vakuutuksia on, mutta kyllä se hammaslääkärikäynnit voittaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713398
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541919Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471839Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591774- 771624
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3481589Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811439The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201288Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251185- 1581182