Älkää menkö naimisiin ainaskaan miehen kanssa joka ei omista autoa! Minäkin olisin joskus halunnut vaikka "Esson baariin" kahville henkilöauton kyydissä, mutta tiedän että sitä ei tule koskaan tapahtumaan!
Katsokaa aina että miehellänne on edes vaikka Datsun ja jonkunlaista varakkuutta että pääsette edes silloin tällöin "ulos juhlimaan" vaikka juuri sinne Essolle tai Teboilille! Se on jo huippuluksusta!
Katsokaa aina että miehellänne on edes vaikka Datsun ja jonkunlaista varakkuutta että pääsette edes silloin tällöin "ulos juhlimaan" vaikka juuri sinne Essolle tai Teboilille! Se on jo huippuluksusta!
Vastaukset 7
Vanhimmat
Osta oma henkilöauto ja hurauta sillä kahville. Tankkaa kanssa.
Ukko mukaan. Mikäs sen mukavampaa.
Heheheh... En käy huolttiksella muuta kuin tankkaamassa ja mulla on oma auto.
Ilmankin autoa toki pärjää, mutta on siitä autosta usein hyötyä.
Jo on kriteerit miehelle!
Täytyy omistaa auto, jotta päästään Teboilille juomaan koko päivän seissyttä sumppia.
XD
Naurattaa, vaikka viesti taatusti onkin provo.
päästä vanhalla Datsunilla Essolle kahville, kun ajan itse omalla alle vuoden vanhalla autolla minne haluan.
Kyllä meitä naisia on idioottejakin!
tarinasi, on jostain 60-luvulta, jolloin
oli extraa kun jätkällä oli jonkinsortin
menopeli.
Puistattaa...ihan omallani ajelen
eronneena ja onnellisena. Naimissaollessa
oli pihassa kaksi autoa.
Jos vielä alttarille astelen,
on kriteerinä vallan muuta kuin
Datsunin omistajuus ;-D
seuraavan kerran baarin mennessäni mukaan (oman) datsunini rekisteriotteen mukaan. Jospa sais pesää paremmin. On muutes hyvä peli toi mun 100 A, ei oo ruostunukkaan paljo, mutta kytkin meinaa vähän luistaa.
että menin naimisiin sellaisen miehen kanssa, joka toi yhteiseen talouteen suurin piirtein vain vaatteensa. Hirveä virhearvio.. Seuravaksi aion vielä hankkia sen kanssa lapsia. Essolle ja Teboilille ei ole kyllä ikinä asiaa, mutta jos välttämätön tarve olisi eikä bussilla pääsisi niin ainoa vaihtoehto olisi sitten ostaa auto. Mutta ei, kyllä meillä pitäisi olla miehen vanha Datsun. Voi voi.