Joku kertoi, että kaikki Kemin miljonäärit asuvat Koivuharjulla. Onko totta?
Asuvatko
23
2416
Vastaukset
- Kaikkitietävä
On se! Kaikki ne asuvat koivuharjulla, eivät saa asua muualla- koivuharjullehan tehdään sellaisia kiertokäyntejä jossa kerrotaan että missä kukakin MILJONÄÄÄRI asuu!
Saavat sakkoja jos eksyvät asumaan väärään kaupunginosaan.- Se on
Koivuharju = Beverly Hills
- se niin ole
Se on kirjoitti:
Koivuharju = Beverly Hills
minäkään en asu Koivuharjulla,vaan Hepolahdessa Kivisentiellä vuokralla...
- ihan sama
Ehkä joskus on asunut hyvätuloisia, mutta on kerran posarissa ollut juttu jossa Ajos oli rankattu Kemin ostovoimaisemmaksi alueeksi.
- Yläluokka
En tiedä ovatko miljonäärejä, mutta ainakin Kemin yläluokka asuu.
- ja korkeatasoinen
voi olla ihmisenä ,ilman statusta, omaisuutta ja muuta materiaalista mukavaa. Ei sitä rahalla saa.
- Kateellinen
Peurasaaressa asuu kemin parhaiten ansaitsevat yrittäjät.
- Joukossa mukana
On kiva asua merenrannalla ja pitää omaa venettä omassa laiturissa.
Tätä mahdollisuutta ei ole muilla kuin Perurasaaren eliitillä.- kake r
Katsokaapa vaikka tonttien hintoja ei pers aukisille ei
- on,
hyvätuloisten asuinaluetta mutta miljonääreistä en tiedä sanoa.
- yläluokkaa
Kemistä puuttuu tämä kyseinen yläluokka.. jos ette ole sattuneet huomaamaan. Käväskääpä olemassa vähän aikaa jossain muualla, niin ymmärrätte :)
- paremminkin tosiaan
yläluokkaa kirjoitti:
Kemistä puuttuu tämä kyseinen yläluokka.. jos ette ole sattuneet huomaamaan. Käväskääpä olemassa vähän aikaa jossain muualla, niin ymmärrätte :)
tosi on ... on käyty ja asuttu . Huh mitä kaikkea niillä miljönääreillä on !
- Mitä?
paremminkin tosiaan kirjoitti:
tosi on ... on käyty ja asuttu . Huh mitä kaikkea niillä miljönääreillä on !
Mitä niillä on?
- puuttuu
yläluokkaa kirjoitti:
Kemistä puuttuu tämä kyseinen yläluokka.. jos ette ole sattuneet huomaamaan. Käväskääpä olemassa vähän aikaa jossain muualla, niin ymmärrätte :)
Ei puutu yläluokka Kemistä. Olen juuri huomannut sen oltuani muualla.
- Paattiossa
Näin se vain on.kemissä.
- Paattiosta
Paattiossa ei taida asua yhtään miljonääriä, ja tuskin edes monta tuhatnääriä.
Kemiyhtiön paskanhaju siellä sen sijaan asuu tiukassa. - hajuhaittaa
Paattiosta kirjoitti:
Paattiossa ei taida asua yhtään miljonääriä, ja tuskin edes monta tuhatnääriä.
Kemiyhtiön paskanhaju siellä sen sijaan asuu tiukassa.Ei ole paattiossa koskaan paskanhajua.Se on höpönlöpyä se ja se juttu juontaa juurensa tehtaasta joka on paattion lähellä. Haju menee paattion ohi eikä koskaan ole haissut,vaikka täällä jo 45 vuotta asunut! Ehkä pari kertaa on haissu viimisen 10 vuoden aikana, joten eiköhän se muualakin haise sen verran aina jossainpäin paska.
Ja miljonääreistä..joo tiiän jonkun joka asuu. - 'Kokemusta on'
hajuhaittaa kirjoitti:
Ei ole paattiossa koskaan paskanhajua.Se on höpönlöpyä se ja se juttu juontaa juurensa tehtaasta joka on paattion lähellä. Haju menee paattion ohi eikä koskaan ole haissut,vaikka täällä jo 45 vuotta asunut! Ehkä pari kertaa on haissu viimisen 10 vuoden aikana, joten eiköhän se muualakin haise sen verran aina jossainpäin paska.
Ja miljonääreistä..joo tiiän jonkun joka asuu.Ei ole koskaan haissut 45 vuoden aikana? No hehheh. Sinnehän se tuuli justiinsa kemiyhtiöstä päin puhaltaa, ja tosiaan haju on sen mukainen.
- Hienoja autoja
Koivuharjulla pihoilla esimerkiksi Audi Q7, Chrysler 300. Yleensäkin aika hienoa kalustoa.
Ei miljonäärien tartte kalliilla autolla vouhottaa.Miljonääri on niin saita,että tekeytyy köyhän näköiseksi,ettei häntä tunnistettas miljonääriksi.Kyllä ne on ne uusköyhät,jotka vouhottavat tavaroilla.
- ja kauniit ei vaatteita tarvi
pera-x kirjoitti:
Ei miljonäärien tartte kalliilla autolla vouhottaa.Miljonääri on niin saita,että tekeytyy köyhän näköiseksi,ettei häntä tunnistettas miljonääriksi.Kyllä ne on ne uusköyhät,jotka vouhottavat tavaroilla.
ollenkaan , vaan rumat ne vaatteilla koreilee ; )))))))))))
- JetSet
pera-x kirjoitti:
Ei miljonäärien tartte kalliilla autolla vouhottaa.Miljonääri on niin saita,että tekeytyy köyhän näköiseksi,ettei häntä tunnistettas miljonääriksi.Kyllä ne on ne uusköyhät,jotka vouhottavat tavaroilla.
Se vähän riippuu onko miljonääri vai multimiljonääri. Siis sitä porukkaa, joilta löytyy monta autoa, vaikka niillä harvoin kulkevatkin. Statuksella, kun elää ja syö melkein ilmaiseksi.
Tosi rikkaanhan ei tarvitse yleensä mistään edes maksaa täyttä hintaa. Ravintolat tyrkyttävät syömään tarjoten ilmaisia lounaita.
En kyllä tiedä Kemissä sellaista todella rikasta, jolla löytyisi autotallista esimerkiksi Aston Martin, Rolls Royce ja Bentley. Mustalaismallin Mersuja näkyy, mutta Mercedez Benz on kyllä aika tavalla hävinnyt statustaan.
En minä itse sanoisi, että täällä asuu kuin korkeintaan joitakin varakkaita. Tietenkin jokaisella on oma käsitys siitä, mihinkä varakkuus loppuu ja mistä rikkaus alkaa.
Kemin kannattaisikin yrittää houkutella joku todella rikas pelastamaan kunnan talous. Jorma Lesonenhan kävi esittelemässä pikku paattiaan tuossa kesällä ja naureskeli varmaan tuijottelijoille. Lesonenhan kylläkin on keminmaalainen taustaltaan ei kemiläinen. Lesosta pitäisin jo rikkaana.
Siinä on melkoinen tarina. Veitsiluodostahan se sai kenkää, kun oli liian laiska. Sepä osottautuikin onnenpotkuksi.
- koivuharjulla
mut en ole miljonääri.
siellä on paljon "miljonäärejä",tai siis varakkaita ihmisiä,mutta eiköhän niitä ole myös muualla.
onhan se aika vauraan näköistä aluetta,koivuharju-ruutti seutu,että uskon että ei sinne "tyhjätasku" ehkä taloa pystyisi laittamaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa
Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens1233543EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa
Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt2222541Kesäaika on normaaliaika...
...siten illalla on valoisaa tunnin pitempään, on sitten kesä tai talvi. Voi nauttia päivän jatkumisesta. Kuka nyt aamul2141985Uusin tutkimus: Suomi on maailman toiseksi vähin rasistinen maa
taakse jää mm. Ruotsi(7) ja Norja(8). Martin Paasi(kok.): Kumoaa vasemmiston väitteet. Kansainvälinen vertailu osoitta491812Ähtärin päättäjät
Nyt tulee kutsu leivättömän pöydän äärelle. Syytteet nostetaan. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/cef83309-0a1b-4fcd-9b521187Tulen hulluksi hänestä
Hän on vanha ja varattu. Mutta olen ihan hulluna häneen. Haluan hänet omakseni. Haluan olla hänen kanssaan ajasta ikuisu671007Ketkä 8 Ähtärin luottamushenkilöä saivat syytteen virka_aseman väärinkäyttämisestä?
Nyt näiden valtuutettujen nimet esiin, kiitos! Nämä henkilöt pitää yksinkertaisesti laittaa syrjään Ähtärin kaupunginva19925- 109889
Koulussa puukotus
Tapuli kaupungissa, ollaanhan me maailman onnellisin kansa. Voi puhäjysäys.. millä mittarilla onnellisuus on mitattu,, p27829Ensimmäinen kuukausi palkatatta
Siis ei jumankauta näitä kokoomuksen ehdoituksia. Nytkin joku Otto Meri ehdoittaa, että ensimmäinen kuukausi pitäisi ty72782