olin viimeistä päivää määräaikaisessa palkkatuki työssä,ja toista kertaa jo samassa paikassa. nyt loppui sitten taas kerran työt. olen todella paljon pitänyt työstäni,ja oli haikea olo lähteä taas. työkaverit oli tosi mukavia,ja pomot myös. työkavereitten vaihtuvuus oli tietysti jatkuvaa,kun kyseessä oli palkkatukipaikka.kukkasia ja pieniä ihania lahjoja sain työkavereilta,oli kiva tunne. on se niin väärin,että kun pitää siitä työstä ja työpaikasta,niin juuri se paikka ei ole sellainen mihin voi,tai ei saa jäädä vakituiseksi.nyt sitten jo alkaa ahdistamaan,että kun työttömäksi jäin,niin minkälaiseen paikkaan työkkäri velvoittaa töihin. pieni loma tässä kuitenkin on,ja sitten taas kortistoon.
lähtö tuli
haikea olo
2
1253
Vastaukset
- raili hyvärinen
Kiva kuulla että lähdit! Tervemenoa!
- taitaa olla
ai sä tulit tänne taas lapsi kirjoittelemaan,mutta vähän "miedommalla" sävyllä. no joo,naurettavaa tekstiä tältä lapsukaiselta.ei viitsi edes ilmoittaa palstanpitäjälle,kun on niin hauska vastaus..hih..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?954298- 272325
- 2002146
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell1102058PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä
Toivottavasti on s i n i v u o k k o nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w4081802- 1481383
Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka
Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale1001259Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi
Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.321055Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen
Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha72966Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?78825