olin viimeistä päivää määräaikaisessa palkkatuki työssä,ja toista kertaa jo samassa paikassa. nyt loppui sitten taas kerran työt. olen todella paljon pitänyt työstäni,ja oli haikea olo lähteä taas. työkaverit oli tosi mukavia,ja pomot myös. työkavereitten vaihtuvuus oli tietysti jatkuvaa,kun kyseessä oli palkkatukipaikka.kukkasia ja pieniä ihania lahjoja sain työkavereilta,oli kiva tunne. on se niin väärin,että kun pitää siitä työstä ja työpaikasta,niin juuri se paikka ei ole sellainen mihin voi,tai ei saa jäädä vakituiseksi.nyt sitten jo alkaa ahdistamaan,että kun työttömäksi jäin,niin minkälaiseen paikkaan työkkäri velvoittaa töihin. pieni loma tässä kuitenkin on,ja sitten taas kortistoon.
Vastaukset 2
- raili hyvärinen
Kiva kuulla että lähdit! Tervemenoa!
- taitaa olla
ai sä tulit tänne taas lapsi kirjoittelemaan,mutta vähän "miedommalla" sävyllä. no joo,naurettavaa tekstiä tältä lapsukaiselta.ei viitsi edes ilmoittaa palstanpitäjälle,kun on niin hauska vastaus..hih..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1031013Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.137784Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois197720Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su47687Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!28663- 61639
- 47610
Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59545Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29531Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102530