Olemme perustamassa yhdistystä jossa _jokainen_ jäsen saa ilmaisen kausipaikan!
Olemme laskeneet jäsenhinnaksi 220€ ja jäsenalueita tulee maanlaajuisesti aluksi 4 kppaletta.
Jäsenalueet ovat aluksi aika pitkälle omatoimi alueita, ainoastaan vesi, sähkö ja viemäri (jätevesien käsittely) sekä puulämmitteinen sauna löytyy.
Kaikille on ilmainen kausipaikka!
6
870
Vastaukset
- KAUSIPAIKKA
Verottaja tulee puuttumaan niihin kovalla kouralla.
- ilmaiseki onko
se kans verotettava puhaa?
- puskavaanari
ilmaiseki onko kirjoitti:
se kans verotettava puhaa?
Siitä maksetaan huvivero jonka ensimmäinen eräpäivä on useasti 9kk päästä ja maksueriä riittää ainakin 20v joskus huomattavasti enemmän. Halvemmaksi tulee hankkia maksullinen kausipaikka.
- asiasta tietävä
Tuossa mallissa ei synny mitään verotetavaa etuutta.
Yhdistyksen tarkoitus voi aivan mainiosti olla ylläpitää jäsenilleen vaunualuetta.
Toiminnasta aiheutuvat kulut katetaan jäsenmaksuilla ja mahdollisilla muilla, säännöissä määritellyillä varainhankintatoimilla.
- ilmaiset paikat ;)
Paikkahan ei ole täysin ilmainen, kuten tarkkaavainen lukija jo huomasikin, vaan se sisältyy tuohon 220 euron vuosijäsenmaksuun. Sen maksamalla jäsen voi yöpyä yhden tai vaikka vuoden jokaisen yön valitsemallaan paikalla :)
Kyllä asia selvisi ensimmäisestä viestistäsi. Eikä täällä kukaan muukaan provojaan anteeksi pyydä vaikka toisinaan sietäisi.
Eikä sinun provosi varsinainen provo edes ollut vaan uusi leirintäformaatti idea karavaanareille, vähän muistuttaa lomaosake businestä. Ottakoon oppia, jos vielä luovutat idean ilmaiseksi käyttöön.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse764558Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1093803Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1493531Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.442004Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575711928Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.891239- 1281078
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1371003- 57943
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25857