Olen käynyt muutamilla treffeillä ihastukseni kanssa. Olen todella ollut ihastunut kyseiseen naiseen jo pitkään, eli minulla on tunteita häntä kohtaan. No, olemme suudelleet ja tottakai samalla kiihotun tilanteesta. En kuitenkaan ole kertaakaan vongannut seksiä, koska tiedän, että tapailevani nainen tarvitsee hieman aikaa ennen sänkyyn menoa ja kunnioitan häntä (ja se on yksi syy, miksi hänestä niin paljon pidänkin). No kiihottumista ja seisomista en kuitenkaan voi estää, koska tunteekin ovat niin vahvasti mukana, enkä näe mitään syytä, miksi sitä pitäisi estää, jos toisesta kovasti tykkää.
Nainen kuitenkin rupesi syyttelemään, että haluan vain seksiä ja että olen pelimies. Ja nyt ei ole tietoa, näenkö häntä enää. Tämä sama tilanne on tapahtunut kerran aiemminkin eri naisen kanssa.
Eli naiset, onko kiihottuminen kiellettyä treffeillä..vaikka ollaan puhuttu ettei mennä vielä sänkyyn?! Ei nyt miehen logiikalla ihan ymmärrä tätä asiaa.
Nainen kuitenkin rupesi syyttelemään, että haluan vain seksiä ja että olen pelimies. Ja nyt ei ole tietoa, näenkö häntä enää. Tämä sama tilanne on tapahtunut kerran aiemminkin eri naisen kanssa.
Eli naiset, onko kiihottuminen kiellettyä treffeillä..vaikka ollaan puhuttu ettei mennä vielä sänkyyn?! Ei nyt miehen logiikalla ihan ymmärrä tätä asiaa.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ehkä naisesi ei kiihotu sinusta samalla tavalla kuin sinä hänestä. Voi myös olla, että naisesi haluaa suhteelta kanssasi muita asioita kuin seksiä. Nainen voi olla kiinnostunut esimerkiksi hyvästä ulkonäöstä, varakkuudesta tai autostasi.
vain ilahduttaisi.
Älä hyvä meis alistu siihen kuvitelmaan että sinun pitäisi elää jossain penishäpeässä. Ihan senkin takia että heti kun alat epäilemään itseäsi tai muuten "heikkoutta näyttämään" se viimeistään tappaa kiinnostuksen naisessa.
Eihän pienestä suutelemisesta tuleva mehevä seisokki tietenkään mikään kiva asia ole jos olette tilapäisen ei seksiä sopimuksne jo tehnyt, mutta herran jumala jos naiselta ei sen verran löydy ymmärrystä että toinen kiihottuu, niin ei hyvää päivää. Minua ainakin askarruttaisi silloin näkeekö nainen seksin minään muuna kuin valtavälineenä mieheen.
Kannattaa rauhallisesti sanoa sille että se on nainen ja sinun miehenä kuuluukin kiihottua hänestä, etenkin kun olet kiinnostunut nimenomaan hänestä ja jos olisit erektiosi orja olisit jo muita naisia jahtaamssa. Sano myös että haluat keskustella siitä että kykeneekö hän ylipäätänsä tyydyttämään naisena sinun tarpeesi ennen kuin ITSE suostut seksiin hänen kanssaan.
Yksi tosi, mutta vaikea yleissääntö naisten kanssa... Yleensä kun nainen on miehelle "hankala", hän todellisuudessa haluaa vain tarkistaa että käyttäydyt kuin (järkevä)mies. Eli kyseessä on enemmänkin testi kuin "se mitä nainen sanoo".
Ja jos nainen on suostunut kanssasi trefefille ja suuteleekin, niin sinut on käytännössä jo kelpuutettu sänkyyn asti (tässä kohtaa kaikki naiset juoksevat kilpaa sanomaan että olen väärässä, mutta älä usko heitä). Kyse on vaan tietystä määrä "muodollisuuksia" joita suoritetaan, mutta päätös on jo käytännössä tehty ja se pitää ellet mene erikseen mokaamaan jotain.
Niin ja jos hän sinua pelimieheksi nimitti niin hän on joko äärimmäisen pelokas ihminen tai sitten sinut on valittu ottamaan niskaan jonkun toisen miehen hänelle tekemiä vääryyksiä (siihen sinun ei tarvitse alistua koska vastaat vain omista teoistasi).
Tsemippiä.
Jos erektion yllätettyä alat hinkata ja painaa etumustasi maanisesti vasten naista tuot mieleen lähinnä kiimassaan säärtä vasten nylkyttävän koiran, mikä tuskin viehättää yhtäkään naista. Joten jos alkaa seisoa, vetäydy vähän kauemmas niin kaikki ovat tyytyväisiä - sinä voit vapaasti olla niin kiihottunut kuin olet ja naisen ei tarvitse olla huolissaan siveettömistä himoistasi.
OT, mutta tuli vaan mieleen, että ettekö miehet pysty kokemaan läheisyyttä ja hellyyttä läheisyytenä ja hellyytenä, vai tuleeko aina hellän kosketuksen myötä pano mieleen? Vai tarkoittaako seisominen yhtä kuin haluan naida? Tämänkö vuoksiko miehet eivät tykkää halata tai muuten koskettaa toisiaan, koska kaikki kosketus koetaan vahvasti seksuaalisena?
Yhdyn edellisiin viesteihin. Tietysti jos olet himo silmissä kyhnyttänyt itseäsi naista vasten ja näytät vielä kuin eläisit puutteessa niin johan se karkoittaa naiset. MUTTA... miksi hän kutsuu sinua pelimieheksi, onko sinulla pelimiehen maine? Eräs nk. pelimies on haikaillut perääni mutta en missään nimessä innostu hänestä koska ajattelen olevani hänelle vain saalistuksen kohde. Jos teidän välillä on jotain enemmän luulisi että hän pian innostuu jo petipuuhista...alussa kun on sitä kiihkeää seksiä. Edelliset suhteet ovat varmaankin tehneet hänestä varovaisen. Nainen voi myös hävetä omaa vartaloaan, hän saattaa pelätä, että et pidä hänen rinnoistaan, takapuolestaan yms.
Nyt vähän riippuu mitenkä olette suudelleet? Jos suudelma on ollut vain sellainen hellä, niin en itsekään pitäisi jos jo siinä vaiheessa vastapuoli olisi kiihottunut. Mutta jos suudelma olisi kiihkeä, niin todennäköisesti pitäisin itsessäni olevan jotakin vikaa jos vastapuoli ei kiihottuisi. En voisi itsekään olla kiihtymättä siinä tilanteessa. Naisella se vaan on helpompaa kun se ei näy päällepäin :)
Oi, miten söpöä. Se, että mies kiihottuu pelkästä suutelemisesta, hivelee naisen itsetuntoa. Älä häpeä suotta asiaa :)
samalla tavalla kuin miehet naisista. Siksi he eivät voi ymmärtää, että mies voi kiihottua hyvinkin helposti naisesta, jota pitää fyysisesti himoittavana. Naiset eivät saa miehen vartalosta samaa visuaalista nautintoa ja he tarvitsevatkin henkistä yhteyttä ja tunteita jotta voivat kiihottua miehestä. Eli sukupuolten eroja vain.
Epäilen tuon väitteen paikkansapitävyyttä. Tunnnuit yleistävän, niputtavan kaikkia naisia samaan muottiin tyyliin, että kaikki naiset ajattelevat ja tuntevat kohdatessaan ihastuksen(miehen).
Olenko poikkeus: Jokin aika sitten ollessani kauppakeskuksessa kiinnitin huomioni väentungoksen keskellä erääseen nuoreen mieheen. Olen nähnyt aiemmin satunnaisesti ohimennen joten mies ei ole siinä mielessä ihan tuikituntematon ilmestys.
Ennenkuin huomasin, katseeni viivähti miehen vartalossa, ah, miten hoikka mutta jäntevä vartalo, varsinkin jalat ja...Aloin kiihottua kuvitellessani miltä tuntuu rakastella miehen kanssa. Mielikuvitukseni laukatessa pidin naamani peruslukemilla niin, että sitä ei uskoisi minusta. :)
Muuten, olen nainen isolla N:lla. :)