Itse ainakin arvostan sitä että nainen ei ole koskaan harrastanut seksiä yhden illan suhteissa ja entisiä kumppaneitakin on ollut vain pari kolme.
Jos naista kiinnostavat kovasti seksiasiat en voi häneen luottaa. Seksin perässä oleva nainen on minusta eläimellinen enkä minä halua eläintä lasteni äidiksi.
Naisen siveellisyys
36
2613
Vastaukset
- nythän sen
sitten tiedämme. Hohoijaa. Monessakos se "kunnollinen mies" saa käydä uittamassa omansa?
- Kunnollinen nainen
hyvät kriteerit!
Minulla on myös ihan samanlaiset kriteerit miehelle.- annettava
kirjallisesti kolmena kappaleena????
- Kunnollinen nainen
annettava kirjoitti:
kirjallisesti kolmena kappaleena????
kuuluu myös rehellisyys! ;)
- -JT
Onnea vaan naisen, saati sitten lapsen hankintaan, jos naisen seksuaalisuus on sinusta etovaa ;0D
- keksitty!
- onkin nyt jäänyt
keksitty! kirjoitti:
sitten työttömäksi... heh
- sehän kertoo
onkin nyt jäänyt kirjoitti:
sitten työttömäksi... heh
...olevansa työkyvytön tai ainakin -haluton. ;-)
- tosiaan...
sehän kertoo kirjoitti:
...olevansa työkyvytön tai ainakin -haluton. ;-)
työkyvytön... haluton... :) ja puolisokseen ja hmmm... lapsensa äidiksikin haluaa työhaluttoman... se on sitten kai se tohtorisetä otettava avuksi...:)
- maarat
keksitty! kirjoitti:
Niinpä, jos olisin 20 vuotta nuorenpi,tällä järjellä ja kokemuksilla varustettu, niin tiedä vaikka ????????????????
- kahden illan
suhteet?
(En tosin mahdu näihin hakukriteereihin, kun menin laskuissa sekaisin jo ajat sitten. Pulma ei siis ole henk.koht.)- ..............................
Käyttäydyitkö eläimellisesti? Se saattaa olla nyt se kohta, joka pelastaa sinut tai vie perikatoon! ;-)
- millä tavalla
.............................. kirjoitti:
Käyttäydyitkö eläimellisesti? Se saattaa olla nyt se kohta, joka pelastaa sinut tai vie perikatoon! ;-)
pelastun ja mistä?
Selvää on, että ainakin sinunlaisiltasi saarnamiehiltä olen pelastunut. - sama . .
millä tavalla kirjoitti:
pelastun ja mistä?
Selvää on, että ainakin sinunlaisiltasi saarnamiehiltä olen pelastunut.No saat itse päättää. Mutta luen nyt, että haluat pelastu AP:ltä. ;-)
- huumoria?
millä tavalla kirjoitti:
pelastun ja mistä?
Selvää on, että ainakin sinunlaisiltasi saarnamiehiltä olen pelastunut.Jos käyttäydyit eläimellisesti siinä kahden yön suhteessasi niin helvetin portti odottaa. Jos taas et käyttäytynyt eläimellisesti saat taivaan avaimet haltuusi. Mieti siis tarkoin käytöstäsi. Määrityksen siihen eläimelliseen käytökseen pitää tietenkin ap hallussaan. Arvaisin että se on sitä sekstailua.. siis olet käyttäytynyt eläimellisesti ja olet tuomittu ikuiseen kadotukseen.
- tosikko tyyppi
huumoria? kirjoitti:
Jos käyttäydyit eläimellisesti siinä kahden yön suhteessasi niin helvetin portti odottaa. Jos taas et käyttäytynyt eläimellisesti saat taivaan avaimet haltuusi. Mieti siis tarkoin käytöstäsi. Määrityksen siihen eläimelliseen käytökseen pitää tietenkin ap hallussaan. Arvaisin että se on sitä sekstailua.. siis olet käyttäytynyt eläimellisesti ja olet tuomittu ikuiseen kadotukseen.
ja se on kai eläimellistä. Vai onko eläimillä huumorintajua? Ap kertokoon.
Mietin käytöstäni kunhan olen syönyt. Eläimellinen nälkä kurnii vatsassa. - mikä kurnii?
huumoria? kirjoitti:
Jos käyttäydyit eläimellisesti siinä kahden yön suhteessasi niin helvetin portti odottaa. Jos taas et käyttäytynyt eläimellisesti saat taivaan avaimet haltuusi. Mieti siis tarkoin käytöstäsi. Määrityksen siihen eläimelliseen käytökseen pitää tietenkin ap hallussaan. Arvaisin että se on sitä sekstailua.. siis olet käyttäytynyt eläimellisesti ja olet tuomittu ikuiseen kadotukseen.
Hm.. mikähän siellä kurnii (kolmannella keskustelijallamme?).
En ihan kehdannut pistää määritelmääni eläimellisestä käytöksestä tähän.... AP vielä järkyttyy. - Rukoilen puolestasi!
tosikko tyyppi kirjoitti:
ja se on kai eläimellistä. Vai onko eläimillä huumorintajua? Ap kertokoon.
Mietin käytöstäni kunhan olen syönyt. Eläimellinen nälkä kurnii vatsassa.Sinulla on noita irstaan eläimen eläimellisiä ominaisuuksia enemmänkin... täytyy minunkin mennä syömään... olen nälkäinen kuin susi..
- seksi kovasti kiinnosta?
Jos kiinnostaa, et sovi lastesi äidin lasten isäksi.
- on eläin
Ihminen on eläin, jolla on seksuaalista halukkuutta. Eläimellisyyteen liittyy myös vaisto, joka ohjaa perustamaan perheen. Haluat jotain muuta. Kokeile barbia.
- palautteesta
voisi päätellä, että kunnolliset miehet/naiset ovat nykyään todella harvinaisia...
- RouvaK
Itse olen 23vuotias nuori nainen, seksihistoriani rajoittuu alle viiteen mieheen joiden kanssa seksuaalihistoria aivan tarpeeksi rikasta ettei ole tarvinnut määrällä brassailla.Olen onnelliseti naimisissa nykyisin ja kyllä itseäni yököttäisi jos olisin itseäni kaikille jakanut.On naisella yleensä itsetunnon puutetta jos monelle antaa.pisteet sinulle Kunnollinen mies.Jos minun oma mies olisi yleinen jakaja ei nytkään lasta tässä yritettäsi.
- miax
"Itse olen 23vuotias nuori nainen, seksihistoriani rajoittuu alle viiteen mieheen joiden kanssa seksuaalihistoria aivan tarpeeksi rikasta ettei ole tarvinnut määrällä brassailla.Olen onnelliseti naimisissa nykyisin ja kyllä itseäni yököttäisi jos olisin itseäni kaikille jakanut.On naisella yleensä itsetunnon puutetta jos monelle antaa.pisteet sinulle Kunnollinen mies.Jos minun oma mies olisi yleinen jakaja ei nytkään lasta tässä yritettäsi."
että jos naisella on ollut vähän enemmän seksikumppaneita niin on "jakanut kaikille miehille"? Mulla on kymmenen enkä ole jakanut mm. yhdellekään opettajalleni, kavereideni miehille, opiskelukavereilleni ym ym..En edes jokaiselle enkä edes joka toiselle enkä edes joka kymmenennelle yrittäjälle. Mietitäänpäs - yksi pitkä suhde ja sinkkuna neljä vuotta, olen siis harrastanut seksiä suhteen ulkopuolella n. 2,25 kertaa vuodessa, voi miten kauheaa. - en ottais
miax kirjoitti:
"Itse olen 23vuotias nuori nainen, seksihistoriani rajoittuu alle viiteen mieheen joiden kanssa seksuaalihistoria aivan tarpeeksi rikasta ettei ole tarvinnut määrällä brassailla.Olen onnelliseti naimisissa nykyisin ja kyllä itseäni yököttäisi jos olisin itseäni kaikille jakanut.On naisella yleensä itsetunnon puutetta jos monelle antaa.pisteet sinulle Kunnollinen mies.Jos minun oma mies olisi yleinen jakaja ei nytkään lasta tässä yritettäsi."
että jos naisella on ollut vähän enemmän seksikumppaneita niin on "jakanut kaikille miehille"? Mulla on kymmenen enkä ole jakanut mm. yhdellekään opettajalleni, kavereideni miehille, opiskelukavereilleni ym ym..En edes jokaiselle enkä edes joka toiselle enkä edes joka kymmenennelle yrittäjälle. Mietitäänpäs - yksi pitkä suhde ja sinkkuna neljä vuotta, olen siis harrastanut seksiä suhteen ulkopuolella n. 2,25 kertaa vuodessa, voi miten kauheaa.10 miestä naisella on liikaa, paitsi jos puhutaan 30 naisista.
Mikä pakko sunkin on sitä pilluas jakaa, kun kumminkin sitten ruikutat täällä netissä niiden hyvien miestenkin perään? Luuletko että hyvät miehet tykkää pebaa jakavista naisista?
- Suuri Isä
Nainen, jota kiinnostaa seksi on halpa lutka. Tuo, että sanot seksin perässä olevan naisen olevan eläimellinen, on hyvin sanottu sillä eihän sellaisella naisella ihmisarvoakaan ole. Kukapa todellakaan haluaisi lastensa äidiksi halpaa lutkaa, onhan se lastenkin kannalta häpeällistä.
- reissut
aina halpoja ole ;)
- mainita
että samaa voi sanoa myös miehistä!
- SuuriÄiti
"Nainen, jota kiinnostaa seksi on halpa lutka."
Nainen jota ei kiinnosta seksi ei ole normaali. Teidän miesten pitäisi olla kiitollisia siitä että naisillekin on siunautunut hormoonit ja kiinnostus seksuaaliseen kanssakäymiseen miehen kanssa. Saisitte muuten panna toisianne. Siis muutkin kun ne jotka sitä jo tekee. - mangeetti hylkii
SuuriÄiti kirjoitti:
"Nainen, jota kiinnostaa seksi on halpa lutka."
Nainen jota ei kiinnosta seksi ei ole normaali. Teidän miesten pitäisi olla kiitollisia siitä että naisillekin on siunautunut hormoonit ja kiinnostus seksuaaliseen kanssakäymiseen miehen kanssa. Saisitte muuten panna toisianne. Siis muutkin kun ne jotka sitä jo tekee.sähän sen valotit! Moinen naisviha ei johdu muuta kun pelosta - inhosta - sehän on selvä homo!
- *~*
jos nainen on kiinnostunut seksistä sinun kanssasi, muttei yhtään kenenkään muun kanssa?
- kokematonta
naista. Mun mielestä on vain hyvä, että kokemuksia on karttunut. Sen paremmin uskon sen yhteisen sävelen löytyvän, kun kummankaan ei tarvii opetella alkeita. Myös siinä taopauksessa, että pari huomaa olevansa fyysisesti yhteen sopimaton, he selviävät vähemmillä pettymyksillä ja pienemmillä sielullisilla vaurioilla, kun on riittävästi kokemusta takana: ennakointikyky kasvaa kokemuksen myötä.
Ihmisillä näyttäisi olevan todella vaikeaa puhua seksistä ilman moraalisia arvotuksia: ihan väkisin käytetään ilmaisuja jakorasia, jakaa kaikille jne. Kahlehtikaa ihmeessä itseänne ja toisiannemoraalisilla numeroarvoilla, jos arvelette elämän siitä paremmaksi muuttuvan.
Seksi, läheisyys, lämpö, yksinäisyys, irrallisuuden tunne, himo, rakkaus jne - kaikki tuollaiset tunteet liittyvät enemmän tai vähemmän samaan kokonaisuuteen. Monesti seksillä lievitetään esim. yksinäisyyttä. Minä en ainakaan rupea nimittelemään lutkaksi tai jakorasiaksi ihmistä, joka hakee seksistä hetken lievitystä elämänsä yksinäisyyteen. Eikä mua kiinnosta tivata kumppanieni motiiveja milloin mihinkin seksikokemukseen. Elämässä ja parisuhteessa on paljon kriittisempiäkin pohdinnan aiheita. - Rowen82
Minä myös arvostan sitä, ettei nainen ole harrastanut yhden yön juttuja, eikä muutenkaan ole hypännyt kenenkään sänkyyn heti tutustumisen aluksi. Seksihaluja naisella tottakai saa ja pitääkin olla, mutta pitäisi silti kyetä myös pidättäytymään seksiltä, ja kaipaan naiselta jonkinasteista vakavuutta suhtautumisessa seksiin.
Oma seksikäyttäytymiseni on ollut ihan vastaavaa kuin millaista naisella arvostan. En ole harrastanut yhden yön juttuja koskaan, vaikka seksihaluista ei ole mitään puutetta ollut, ja seksikumppaneita on kertynyt vain yksi, tyttöystäväni. Olen myös ainoa seksikumppani hänelle. Ja ensimmäistä kertaa harrastimme seksiä vasta pari kuukautta seurusteltuamme.- miax
että nainen on harrastanut seksiä sitä, että nainen ei osaa ollenkaan pidättäytyä? Ilmeisesti monet ovat tämän asian suhteen varsin yksiulotteisia - nainen on harrastanut (harvakseltaan) seksiä sinkkuna ollessaan -> nainen on suhteessa reidet levällään joka jampan edessä. Kyllä minä ainakin olen kyennyt varsin helposti olemaan uskollinen pitkässä suhteessa siitä huolimatta, että olen sinkkuna joskus antautunut hetken huumalle.
- Kaltaisiasi
miehiä saisi olla enemmänkin! :)
- sivukommentoija
jep jep - tuolla menolla sinulla on 50 vee 6 naista ollut ja Suuren Isän mukaan olet selvä huora.
Että silleen. Haluatko elää selibaatissa lopunikääsi? - kehtaa
sivukommentoija kirjoitti:
jep jep - tuolla menolla sinulla on 50 vee 6 naista ollut ja Suuren Isän mukaan olet selvä huora.
Että silleen. Haluatko elää selibaatissa lopunikääsi?edes esittää tämän ko. henkilön eli YHDEN ihmisen mielipiteitä täällä...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2083336Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2401673Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus971523- 921419
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461354Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1601286Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121218Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231039Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89952Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.55882