itselläni on ilmeisesti luonnon kiharat. Tarkoitan tällä siis sitä ett hiukset kasvaa melkein tikkusuoraan noin 10 senttiä pitkiksi ja sitten ne alkavat harottamaan minne sattuu vaikka kuinka harjaa... Mietin juuri sitä, että mitä naiset ajattelevat hieman " pörröisestä" miehestä jos ei ole hiukset niin hyvin laitettu. Niin ja millä saa hiukset oikenemaan muuta kuin ajamalla kaljuksi :D
kiharat miehellä
mitä mieltä
1209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Joop, eli ilmeisesti kuvailemasi perusteella sinulla on suorat sekä luonnon kiharat :) Onnea, ei helpoin hiuslaatu :)
Mutta koska pidät hiuksesi suht lyhyinä, laittaminen ei ole niin hankalaa.
vaikka tuntuisi, että ei nyt mikään raavas mies jotain naisten ihme shampoita ostele, niin siinä on jo ensimmäinen virhe; shampoot ja hoitoaineet eivät ole eriteltyjä kuka niitä saa käyttää ja kuka ei, vaan ne ovat hiuksille! :)
Onhan niitä pelkästään miehille merkattuja tuotteita, mutta useimmin aineiden rankenteessa ei ole mitään eroa, tuotteet vain pakataan erilaisiin pulloihin, jotta miehet kehtaisivat niitä myös ostaa :)
Sinuna kokeilisin jotakin kiiltoa ja sileyttä tuovaa hoitoainetta, ja kun hiuksiasi muotoilet, käytä kiiltovahaa :)
Mutta mitä me pidämme takkutukista, niin kaikillahan on oma makunsa, jos kokonaisvaikutelma on siisti niin mikäs siinä :) voit olla takkutukka myös tyylillä ;)