Kunnollinen mies

Psykologin mielestä minulla on kunnollinen mies. Mies, joka heti yhteenmuuttomme jälkeen jäi kiinni seksiseuran hakemisesta netistä. Hänellä oli oma ilmoitus ja jopa sähköposti avattu vastauksia varten.

Tämä mies piti myöskin tietämättäni (tietysti) kontakteja yllä erääseen ryhmäseksiporukkaan. Tapaamisista en tiedä, mutta ainakin yhtä tuon ryhmän jäsentä kävi joskun panemassa.

Hakee seksiseuraa edelleen netistä...

Katselee pornoa yksin kotona ollessaan ja on "virittäytynyt" tunnelmaan jo valmiiksi, kun tulen töistä kotiin.
6767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Omat tunteesi kai siinä ratkaisevat, mitä kaikkea sitä jaksaa sietää. Ei kai se psykologi kuitenkaan sun elämäsi päätöksiä tee puolestasi. Voihan se tietysti vituttaa, jos mies vaan pettää. Se kai parisuhteessa se normaali tunne on. Mutta saatpahan sentään seksiä kotona. Parasta terapiaa vois olla lukea noita seksinpuutteessa elävien naisten kirjoituksia täällä palstoilla.

Äänestä

Onko jotain ihan oikeeta syytä, miksi sun pitäisi vielä hänen kanssaan jatkaa yhdessäoloa? Lue oma tekstisi pari kertaa uudelleen läpi ja ala sen jälkeen etsimään sitä omaa kämppää, jonka löytymisen jälkeen heität sen kusiaisen menemään.

Äänestä

Psykologiin ei kannatte uskoa, hänen mielestä mies on kunnollinen.

Ei sinun.

Jätä tuommoinen mies, niitä on tällä joka ilta vonkaamassa.

Etsi itsellesi toinen mies, älä, Täältä.

Ero on vaikeaa surutyötä, mutta sekin päättyy aikanaan.

On vielä olemassa miehiä, sekä naisia. jotka ei täällä netissä pyöri.

Luottamus on parisuhteen A ja O

Äänestä

Ihmettelen vain tuota psykologia, hänen näkökantaansa asioihin. En ymmärrä. Omasta mielestäni kun pettävä mies ei ole kunnollinen.

Äänestä
  • Niinpä, psykologit vastaavat yleensä tuolla tavalla. Hän yrittää luultavasti saada sinut itse ymmärtämään että tärkein asia sinulle ei pitäisi olla vahvistuksen saaminen miehen huonosta käyttäytymisestä. Tärkein asia on sinun tunteesi, mitä sinä voit sietää, miksi sinä siedät sitä, miksi sinä tunnet kuten teet, mitä sinä halat elämästä jne. Unohda ajatukset miehestä ja rupee keskittymään itseesi enemmän.

    Äänestä

  • Ja sitä paitsi niin kunnollinen mies voi olla mitä tahansa, aivan kuten kunnollinen nainenkin. Kaikki on niin suhteellista. Jotkut naiset tyytyisivät siihen että mies maksaa laskut, hoitaa kaiken, pysyy avioliitossa, on kiltti, ei juo liikaa jne. Pettäminen on tietysti inhottava, mutta en itse menisi sanomaan että pettäjä ei olisi kunnollinen mies/nainen. En ole itse koskaan pettänyt, mutta tiedän ihmisiä jotka ovat elännet 20 v yhden ihmisen kanssa, sitten pettänyt ja elännyt 20 v toisen kanssa. Ja kyllä he ovat minun mielestäni kunnollisia ihmisiä. Eri asia tietysti jos pettävät kaikkien kanssa, ovat pelimiehiä...Ja kyllä eroaisin heti jos mies pettäisi minut, eli sekään ei liittyy tähän kysymykseen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maria M. kirjoitti:

Psykologin mielestä minulla on kunnollinen mies. Mies, joka heti yhteenmuuttomme jälkeen jäi kiinni seksiseuran hakemisesta netistä. Hänellä oli oma ilmoitus ja jopa sähköposti avattu vastauksia varten.

Tämä mies piti myöskin tietämättäni (tietysti) kontakteja yllä erääseen ryhmäseksiporukkaan. Tapaamisista en tiedä, mutta ainakin yhtä tuon ryhmän jäsentä kävi joskun panemassa.

Hakee seksiseuraa edelleen netistä...

Katselee pornoa yksin kotona ollessaan ja on "virittäytynyt" tunnelmaan jo valmiiksi, kun tulen töistä kotiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu