Vittu että minua ottaa kaaliin sellaiset kahvihuoneiden esillä olijat. Joka vitun hernekeittopurkista pitää jotain kailottaa ja kokoa ajan olla äänessä. Hyvää juttuahan saa kertoa, mutta jos ihmisellä ei ole mitään erityistä järkevää asiaa, niin helvettiäkö sitten pitää äänessä olla? Koko ajan ollaan naama auki ja muka teennäisen hilpeänä jauhamassa jotain tosi tylsää kulahtanutta juttua tai muulataan toisten eväitä ja esitellään omiaan jne. Vittu vetäkää ruokanne ja kahvinne huiviinne ja poistukaa!!! Ei töissä voi niin hauskaa olla ja kaikista kun ei ole tarinankertojiksi.Hankkikaa siis elämä!
Kahvihuoneiden paskanjauhajat
Tilaa ottava
7695
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Itseänikin ärsyttää turhanpäiväisyyksiä höpöttävät ääliöt jotka eivät voi koskaan olla hiljaa.
ne kun on monesti niitä vittumaisimman näköisiä mulkkuja.
Sama täällä, joka helvetin aamu ja iltäpäivä samat ämmät nauraa tekonaurua, hyi helvetti! mikä hitto siinä on, että joka asiaan täytyy vastata nauramalla ja kikattamalla, itse juon nykyisin kahvini työpisteen ääressä, sillä en siedä näitä ämmiä, ja työpisteessä on kaksi miestä, jotka eivät käyttäydy näin.
Jokainen kun puhuisi ja olisi äänessä vain silloin kun oikeasti asiaa, niin hvin menisi.
Ja kun astut ulos kahvihuoneesta, analyysiin joutuvat painosi, perhesuhteesi, työskentelytapasi ja kaikki mahdollinen. Kummastellaan myös miksi et osallistu keskusteluihin....Ihanaa työskennellä naisvaltaisella alalla!!! Arrggh!
toisten eväiden kyttääminen vituttaa todella rankasti ja muukin kyttääminen ja vahtiminen.
Juuri näin! Jos on onnistunut haalimaan töihin maukkaat eväät ja metsästänyt mielenkiintoisen lehden itselleen, ja sitten joku tulee siihen vastapäätä istumaan että "onpas nätti ilma! mietin tässä että istuttaisinko orvokkeja vai pelargonioita, mitäs miel.." Sanokaa vaan mua epäsosiaaliseksi, mutta ei voi mitään :D