Kuinka olla tr00-gootti.

Näin olet tr00.

-Kaada vähintään 10 hautakiveä kuussa.

-Viillä ranteet auki säännöllisesti. (Sillä tavalla että et kuole verenhukkaan, mutta tunnet jatkuvasti fyysistä kipua ranteissasi.)

-Istu ja itke joka arkipäivä huoneessa kynttiläringin keskellä. Kynttilöistä tulevan valon on oltava kirkkainta valoa jota tulet kotona näkemään - Sähkövaloja et siis tarvitse. Ikkunat pitää myös vaikka muurata, ettei auringonvalo pääse sisään.

-Liiku ulkona vain kun aurinko on laskenut. Kesällä suosittelisin muuttoa pois Suomesta. Tietenkin kellarissa voit asua, mutta hautakivien kaadosta tulee entistä vaikeampaa.

-Harjoittakaa joka viikonloppuna porukalla rituaalimenoja, jossa ylistätte pimeyden voimia. Pimeyden voimille pitää antaa uhrilahja.
Uhrikelpoisia teuraseläimiä on olemassa kolme eri tasoa. Ensimmäinen taso on arvokkain, loput tiedättekin. Taso määräytyy sen mukaan minkä kokoinen eläin on. Isoja eläimiä pitää uhrata 1 per rituaali, keskikokoisia 2 per rituaali, ja pieniä 3 per rituaali.

Isot uhrikelpoiset eläimet (Uhraa 1 yksilö):
Nauta, Hevonen, Kauris, Hirvi, Poro, ja Karhu.

Keskikokoiset uhrikelpoiset eläimet (Uhraa 2 yksilöä):
Koira, Kissa, Kettu, Susi, Vuohi, Lammas, ja Sika.

Pienikokoiset uhrikelpoiset eläimet (Uhraa 3 yksilöä):
Kissa, Jänis, Orava, Siili, Myyrä, ja Mäyrä.

14

1824

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näin olet tr00.

      Kissa kuuluu pieniin eläimiin, mutta jos kissa on hemmoteltu lihava kotikissa, se on keskikokoinen teuraseläin. Eli tarvitsee uhrata 2 kissaa. Syynä tähän poikeukseen on se että pimeyden voimat eivät pidä kissoista, ja haluavat erityisesti hemmoteltuja kotikissoja uhrattaviksi.

    • Shavra

      Lisätäänpä tähän vielä, että mustia jätesäkkejä kannattaa käyttää huoneen vuoraamiseen ja ikkunoiden peittämiseen, jos haluaa säästää rahassa.

      Eikä sovi unohtaa Cradle of Filthin luukuttamista, jokaisen tr00 gootin pitää kuunnella sitä.

      Jaa että mitä?

      • lisäys tohon...

        tr00 gootti pukeutuuki jätesäkkeihin.


      • Näin olet tr00.

        Parempi olisi kuitenkin että gootit menettävät rahaa ikkunoiden muuraamisesta, koska sitten heillä olisi todella tiukka rahatilanne, ja olisivat nälkiintyneitä, aliravittuja ja entistä synkempiä ihmisiä kun ei ole varaa ruokaan.

        Ja mitä musiikkiin tulee, ainoaa oikeaa goottimusiikkia on teuraseläinten tuskanhuudot niitä teurastettaessa. Myös kitumisäänet ovat sopivia, koska se kestää kauemmin. Kannattaa ottaa nauhuri mukaan rituaaleihin, ja nauhoittaa kuolonhuudot. Niitä on sitten hyvä kuunnella kotona kynttilöiden keskellä itkien ja viillellen.

        Unohdin muuten mainita, että Norsuilla on kokonsa vuoksi aivan erityinen asema rituaaliteurastuksessa. Yhden Norsun uhraaminen vastaa kuukauden uhrilahjoja. Eli jos onnistutte tässä > uhrilahjoja ei tarvitse antaa kuukauteen.


    • gootti

      I´m so goth that I even shit bats!!

    • nojaa-a

      Eiks oo vähän tyhmää uhrata viattomia eläimiä ihan turhaan? :O

    • BubbleGirl

      Hoitoon?

      • Näin olet tr00.

        Silloin ei pysty täysin omistautumaan goottiaatteelle, paitsi jos laitoksella voi järjestää tarvittavat rituaalit.


    • joku tämmöi vaan...

      Haha, loistavaa! :D Upeaa! Tosin, sen korjaisin että tämä on Satanist 101

      • dae-kootti

        Loistavaa huumoria. hoitoon vaan suoraan :)


    • diapolos

      Kaikki nuo pätee muhun. On kuitenkin vielä parannettavaa. SItten kun muuraan ikkunat kaatamillani hautakivillä, olen tyytyväinen.

    • voi jeetanan kersat

      "kaada 10 hautakiveä kuussa"

      Pitää olla astronautinkoulutus, että pääsee kuuhun. Toisekseen, kuussa ei taida olla ensimmäistäkään hautakiveä?! Vai onko?

    • yönvarjo

      Kerrankin joku on sisäistänyt gootti olemisen.

    • goottotyttö

      pieru kannattaa jättää kiertämään muovihousuihin, ei haise fjoosa niin härskiltä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      117
      6319
    2. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      379
      6125
    3. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      69
      5900
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      344
      3962
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      145
      2355
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      4
      2345
    7. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      118
      1395
    8. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      12
      1231
    9. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      183
      1064
    10. Miksi me oikein

      Rakastuttiin?
      Ikävä
      59
      887
    Aihe