Mikä on paras marketista saatava värinpoistoaine? näytti olevan ainakin neljää eri laatua. Olen yhtä käyttänyt, ja ei ainakaan vahingoittanut hiuksia.. en tosin muista merkkiä, poly jotain... Vinkkejä kiitos? mikä ois tehokkain, mutta joka ei kuivata hiuksia pilalle...
värinpoisto
diudidiidiuu
6529
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
..itse olen käyttänyt myös Poly Blonde merkkistä värinpoistoa ja itselläni se on aina toiminut ihan hyvin..En nyt tietenkään osaa sanoa onko se paras mitä kaupasta löytyy, mutta ihan OK tuote..
Ja jos olet itsekin sitä aikaisemmin käyttänyt ja todennut sen ihan hyväksi, niin eikö kannattaisi sitten käyttää sitä samaa..?
Itse olen kokeillut Garnierin, Lorealin ja Poly blonden tuotteet joskus ainanaan. Muistelen että poly blonde ainakin kuivatti paljon, garnier ei ehkä niinkään. Sen taisin ostaa vielä kerran uudelleen. Siinä tai tulla mukana sillon joku jälkihoitoöljy, mut nyt on varmasti jo vähän muuttunu pakkaukset. Jokatapauksessa värinpoistot on niin vahvaa tavaraa, että aina kuivattaa tukkaa. Joten sen jälkeen lepoa tukalle (tai viimestään sen värin jälkeen, jos laittaa vielä värin päälle) ja kunnon hoitoaineet, eikä enää paljon käsittelyitä. Fööniä, kuumarautaa.. Riippuu siitäkin, tarvitseeko tehdä vaan yksi värinpoisto vai useampi, mikä on lähtötilanne?
Mulla ei hiukset kärsineet silmin nähtävästi lainkaan tuon yhden värinpoiston jälkeen, yhä ovat kiiltävät ja pehmeät. Voisihan se olla järkevintä ostaa tuo sama aine, kun se on kerran toiminut jo hyvin. Värinpoistosta kevytvärjäyksestä on nyt kuukausi, ja olen laittanut öljyhoitoja yms tehohoitoja.
Ainakin mielestäni Super Blondella tulee paras lopputulos, ei niin keltainen kuin muilla ja tukka tuntuu pehmeältä ja hyväkuntoiselta. Poly Blondellakin onnistuu, mutta kellertävämpi lopputulos mielestäni.
Mun pitäis tyveä vain vaalentaa..Kuinka vaalea tosta garnierista tulee?Onko yhtään kellertävä? :o Oon käyttäny poly b. mutta se kuivattaa nykyään ihan liikaa
Kaikki värinpoistot vahingoittavat hiusta. Joidenkin
hiukset vain kestävät niitä paremmin.
Oliskohan ollu Lorealin Super Blonde paras noista markettien värinpoistoista.