1. Miksi te iskette aviomiehiä?
2. Kelpaako teille vain aviomiehet?
3. Ettekö kelpaa sinkkumiehille?
4. Tunnetteko ylemmyyttä vaimoihin nähden?
5. Miltä teistä tuntuu jouluna, kun mies on perheensä luona?
6. Oletteko olleet lapsena koulukiusaajia?
2. Kelpaako teille vain aviomiehet?
3. Ettekö kelpaa sinkkumiehille?
4. Tunnetteko ylemmyyttä vaimoihin nähden?
5. Miltä teistä tuntuu jouluna, kun mies on perheensä luona?
6. Oletteko olleet lapsena koulukiusaajia?
Vastaukset 5
Vanhimmat
1. En iske, minut iskettiin.
2. Kelpaa muutkin, mutta rakastuin "väärään" mieheen
3. Varmasti
4. Ei
5. Yritän olla ajattelematta asiaa
6. En
1. en iske, varattu iski minut 2. tietenkin kelpaa, näin vaan kävi,rakastuttiin varatun kans. 3. tottakai kelpaan 4. en,enhän edes tunne häntä! 5. en ajattele, minulla omat murkkuikäiset lapset joiden kanssa vietän joulun kuten kuka tahansa muukin perhe (olen eronnut) 6. en (tosi outo kysymys?!!!)
1. En iskenyt, onneksemme törmäsimme, sananmukaisesti
2. Kun kolahti, ei aviosäädyllä ollut merkitystä
3. Ei ole koskaan ollut kelpaamisongelmaa
4. En, olen ulkoistanut hänet täysin ajatuksistani
5. Aaton vietän yhdessä oman perheeni kanssa ja hän omansa. Joulupäivästä loppiaiseen olemme yhteisellä lomalla.
6. En ole ollut kiusaaja, enkä kiusattu. Kouluajalta on pääosin mukavia muistoja.
1. En iskenyt, törmättiin, minut iskettiin, piiritettiin, soiteltiin perään ja ehdotettiin tapaamisia, en tiennyt sormuksesta mitään, se oli piilossa.. selvisi paljon myöhemmin asian oikea tila.
2. Siis mieluiten kuljen vapaiden kanssa, mutta koska ehdin jo rakastua niin... ei voi mitään. Yritän päästä eroon, mutta en ole vielä keksinyt keinoa, että millä tunteeni sammutan. Ja koska ukkomies on yhteydessä ja järjestää tapaamisia, on itse eronneena helppo ajautua sen syliin.
3. Kelpaan, mutta tunteet on vielä käynnissä, joten ei näe muita..
4. En todellakaan.. inhottaa koko tilanne, koska asiahan on henkistä väkivaltaa sekä minua että vaimoa kohtaan. Toivon, ettei hän saa koskaan tietää.
5. Olen matkoilla ja oman perheeni parissa. Katselen sillä silmällä, että jospa se oma kulta minullekin kävelisi vielä joskus vastaan. Se joka on vain minua varten. Rakkaus on kaunista ja tarkoitettu sellaiseksi..
6. En - olen ollut aivan normaali oppilas.
1. Haluan itselleni salarakkaan.
2. Avomies on aivan yhtä hyvä.
3. Kelpaan hyvinkin. Parhaat miehet ovat varattuja, joko minulle (oma mies) tai jollekin toiselle naiselle.
4. Olen onnellinen omassa perheessäni ja toivotan hyvää joulua salarakkaalleni perheineen.
6. En kiusaaja enkä kiusattu.