kun ihminen on kuullut evankeliumin ja saanut tulla uskoon hänen tulisi mennä kasteelle.
muuten tuomiona on kadotus.(Mark.16:16)Käsitättekö te tuon Jumalan sanana vai evankelistaMarkuksen mielipiteenä? vai mistä syystä kastekäskyä niin harvat noudattavat? ansaitaanko armo synnillä?
kasteen merkitys
4
220
Vastaukset
- Liekö olet..
kuullut lahkoperkeleitä ja uskonut heitä, mutta uskosi ei ole muuta kuin hevonpaskaa.
Lahkot menevät helvettiin. - pelasta,,,.
eikä kadota ketään, mutta se pelastaa, kun uskoo Jeesukseen ja elää Hänen Tahdossaan ja se kadottaa, jos ei usko Jeesukseen, eikä elä Jumalan Tahdossa.
Älkää tehkö tuosta vesikasteesta elämän ja kuoleman kysymystä, sillä sitä se ei ole. - huuhaata riittämiin
pöhkö tajua, mistä kristinuskossakin on kysymys?
Armo, kaste, kadotus, tuomio ym. naurettavat käsitteet on sinunkin syytä unohtaa ja keskittyä omaan elämääsi tässä todellisuudessa.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2422111- 1881627
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461282Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50992- 41816
- 14790
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21750Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .24735Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46637
