Epilaattorit! Huonot sekä Hyvät?

Apa kaipaava!!!!

Elikkäs mitä edellä mainituista suosittelette, MITÄ ITSE OMISTATTE, MITÄ ITSE OSTAISITTE?! Olisin todella kiitollinen vastuksista! =)

Minulla muuten on atopia eli herkkä iho, ja karvat ovat paksuja!!


-Philips, Ladyshave softselect wet&dry
hinta n.45e

Kolme ajoasetusta vartalon eri osille: 1) säärille tarkka ja nopea ajoasetus, 2) kainaloille hellävaraisempi ajoasetus (24 karaatin kultaa) ja 3) bikinialueelle hellävaraisempi ajoasetus (24 karaatin kultaa)
Aloe vera -liukurengas
Bikinitrimmeri-osa
Voidaan käyttää sekä kuiva- että märkäajoon
Vesipestävä
Paristokäyttöinen, käyttöaika n. 40 minuuttia
Matkapussi ja puhdistusharja
Takuu 24kk.




-Philips, Satinelle soft -epilaattori
hinta n.50e

Uudessa ja kompaktissa Philipsin Satinelle Soft -epilaattorissa on joustava hierontajärjestelmä, joka rentouttaa ihoa ja vähentää epiloinnin aiheuttamaa kivuntunnetta. Irrotettava epilointipää on helppo puhdistaa juoksevan veden alla.

Tehokkaat, pyörivät pinsettilevyt nyppivät ihokarvat juurineen - tuloksena silkinsileä iho viikoiksi. Kaksi nopeusasetusta ohuiden tai paksujen ihokarvojen poistamiseen. Laitteessa Precision Cap -pää, joka vähentää käytettävien pinsettilevyjen määrää ja mahdollistaa siten herkkien alueiden hellävaraisemman epiloinnin. Mukana kuorintasieni ja puhdistusharja




-Braun, Ladyshave silk & soft ls5160
hinta n. 40e

Hellävaraiseen ja erityisen tarkkaan ihokarvojen ajoon.
Laitetta voidaan käyttää myös suihkussa.
Toimii paristoilla.
2 vuoden takuu.

2

1898

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • !!!!!!!!!!

      Kaipasit otsikossa epilaattoria ja kuitenkin luettelossasi oli vain yksi epilaattori ja kaksi ladyshavea, joka ovat aivan eri laite ja vain leikkaa karvan ihon pintaa myöten.

      Oma laitteeni puuttui luettelostasi. Olen käyttänyt jo useamman vuoden Braunin Silk Epil'iä ja olen ollut tyytyväinen. Omani on se perusmalli ilman "ylimääräisiä" lisäosia, vain sheivauspää, enkä ole niitä lisäkaluja tarvinnut jotka tulevat mukana kalliimmissa laitteissa.
      Tuota Philipsin epilaattoria on jotkut moittineet, itselläni ei ole kokemusta.

    • awdkasdjkasdjk

      Braunin Silk Epil ollu käytössä nyt puolisen vuotta ja ihan jees se musta on. Sellanen kimaltava hileinen turkoosi :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3225
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3087
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2447
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      99
      2180
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1903
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1800
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1616
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1405
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1290
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      81
      1132
    Aihe