Mielestäni kaikki se, mitä olemme Herralta saaneet LAHJAKSI, tulee antaa myös LAHJAKSI. Olenko oikeassa?
Itse ainakin koen näin ja siksi jokaisella on ILMAISEKSI mahdollisuus saada tekemääni Hengellistä musiikkia. Sitä voi käydä ILMAISEKSI kuuntelemassa sekä lataamassa alla olevassa osoitteessa:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.showvids&friendID=286564982&n=286564982&MyToken=b9b7c8c8-6fd7-4538-a7d0-0ccc17e60a3e
Jos linkitys ei onnistunut, niin sivuiltani http://www.sanansaattaja.com(Käy katsomassa DIASARJA Marko & Armi Lindin hengellisen musiikin tuotannosta) paina sitä linkkiä.
Ps. Ylläpidolle: Pyydän anteeksi, jos teen mielestänne nyt väärin, mutta uskon, että joku kuuntelijoista saa varmasti lohtua sekä rohkaisua lauluista, joita vaimoni kanssa olemme Herralta saaneet
Saakaa ROHKAISUA: Veljeni ja sisareni!
3
209
Vastaukset
voi kuunnella markoLindin laulun sama käsi joka kehtoa keinuttaa
- saanut Herralta
lahjaksi?
Väitän, että et mitään. Lahjahan tarkoittaa yleiskielessä vastikkeetonta saantoa. Jos saannosta (tavarasta tms.) joutuu maksamaan tai antamaan jonkun muun vastikkeen, ei voida puhua lahjasta.
Jumala ei anna mitään ilmaiseksi. Kaikesta pitää maksaa kallis hinta vapauden menetyksenä.- apostoli_tz
"Jumala ei anna mitään ilmaiseksi. Kaikesta pitää maksaa kallis hinta vapauden menetyksenä. "
"1 Vapauteen Kristus meidät vapautti. Pysykää siis lujina älkääkä alistuko uudelleen orjuuden ikeeseen."(Gal.5:1)
"Hän on lähettänyt minut ilmoittamaan köyhille hyvän sanoman, parantamaan ne, joiden mieli on murtunut, julistamaan vangituille vapautusta ja kahlituille kahleitten kirpoamista,"(Jes.61)
Kristuksessa Jeesuksessa ihminen saa vapauden, eikä joudu luopumaan vapaudestaan. Asia on juuri päinvastoin kuin miten sanoit.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen
Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️662198Onko kaivattusi
kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.381823Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...
Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.1711440Viulu vaiennut
Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣211414Kyllä tekee kipeää
Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬211054Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.
Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.731039Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.
Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä1011008Nainen, sellaista tässä ajattelin
Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost1561003En mä tiedä mitä tapahtuu
siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.9892- 73872