Saako Porissa lävistyksiä?

Tietääkö joku Porissa paikkaa, jossa tehdään läväreitä? Tatuointiliike siellä ainakin on, tehdäänkö siellä mahdollisesti myös lävistyksiä? Kertokaa kokemuksianne, jos olette siellä päin olleet kyseisiä juttuja hankkimassa... Olisin tiedosta kiitollinen!!
8755
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

En porista tiedä mutta muistaakseni ulvilassa tattoo slaine tekee niitä. Hansaa vastapäätä tien (silta) toisella puolella.

Äänestä

sellaisia isojen tyttöjen ihan oikeita lävistyksiä: kettinki klitan lävitse ja sit odottamaan sitä, että roikkuu polvissa!

Mee sinne torin kulmille kysymään erikoistarjouksia. Viisas.

Äänestä

TattooNation Eteläpuistossa tekee lävistyksiä, käsittääkseni kaikki muut tehdään paitsi genitaalialueen lävärit. Ja Jussi Rauman TattooNationista käy (kävi??) jossain parturi-kampaamoliikkeessä rei'ittämässä kerran kuussa.

Äänestä

kyl tatska liikkeis poris laitetaa lävistyksii kai...mä otin nenänapin ampumal kyl cittaris poris...ampumalla...juu ei sais laittaa ampumal mut so what?et sillee....kyl mun mielest kaikis tatska liikkeis laitetaa lävistyksii...tai ainaki aika monessa...;)

Äänestä

Tekee Tattoo Nation Porissa myös lävistyksiä. Itse olen ottanut siellä kulmalävärin, nenälävärin ja napalävärin. Asiantunteva lävistäjä, ei mitään moittimista. Sinne vaan. Se on Eteläpuistossa.

Äänestä
  • Tattoo Nationin lävistäjä on ihan sairaan mukava ja asiansa osaava! Sinne vaan. :)

    Äänestä

tekeekö se myös ala ikäsil läväreitä jos on vanhemman todistus

Äänestä
  • Mun mielest porukoide pitää ol mukana.. Ite kävin hakees 3 vuot vit (13v) huulikorun kun äiti oli mukana. Kävin ottamassa kielikorun joku viikko sit ja ei ainakaa kysytty mitää et onko lupaa tms. ja olen tosiaa 16v nyt.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


harkinnan alla kirjoitti:

Tietääkö joku Porissa paikkaa, jossa tehdään läväreitä? Tatuointiliike siellä ainakin on, tehdäänkö siellä mahdollisesti myös lävistyksiä? Kertokaa kokemuksianne, jos olette siellä päin olleet kyseisiä juttuja hankkimassa... Olisin tiedosta kiitollinen!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu