Raukkamaiset äijät ottaa eron tappamalla vaimonsa.
Ei ole yksi eikä kaksi kertaa, kun näin tekevät.
Joskus lopuksi tappavat myös itsensä - parempi ratkaisu olisi jos VAIN tappaisivat itsensä ja antaisivat sen vaimon elää.
Millä oikeudella joku äijänkuvatus katsoo että hän voi tappaa, jos ei halua olla vaimon kanssa.
Oikein suurta raukkamaisuutta paskahousuilta!
Ei ole yksi eikä kaksi kertaa, kun näin tekevät.
Joskus lopuksi tappavat myös itsensä - parempi ratkaisu olisi jos VAIN tappaisivat itsensä ja antaisivat sen vaimon elää.
Millä oikeudella joku äijänkuvatus katsoo että hän voi tappaa, jos ei halua olla vaimon kanssa.
Oikein suurta raukkamaisuutta paskahousuilta!
Vastaukset 4
Vanhimmat
toteutuisi tässäkin asiassa, myös naiset syyllistyvät samalla tavalla tuohon tappamiseen.
Toisaalta en ollenkaan ihmettele kun olen lukenut näitä keskustelupalstoja. Varsinkin tuolla naisten keskusteluissa, anoppi ja mummo palstoilla nuoret naiset lietsovat sellaista vihaa, että näin vanhempaa ihmistä aivan hirvittää.
Kauhulla ajattelen, mitä mahtaa olla heidän kasvattamansa sukupolvi.
Minäkin seuraan aktiivisesti anoppi- ja isovanhemmatpalstoja ja joskus kirjoittelenkin. Onhan sielläkin seassa typeryksiä ja ylilyöntejä, mutta saamani kokonaiskäsitys on kuitenkin aivan toinen kuin sinulla.
Sinä näet siellä vihaa - minä näen ahdistusta. Ja ahdistuksen takana näen oikeita ongelmia. Ongelmiin on taatusti hyvin moninaisia syitä. Kuitenkin on loistojuttu, että nykyajan tekniikka tarjoaa näitä keskustelupalstoja.
Voi purkaa tuntoja, voi saada vertaistukea. Joku saa joskus hyvän vinkin ongelmatilanteeseen. Ja pelkkä kirjoittaminen jo voi selkiyttää ajatuksia ja helpottaa tilannetta.
Joku tappaa - se on ihan totta, mutta sillä taas ei ole mitään tekemistä sen kanssa, että palstoilla keskustellaan kipeistäkin asioista. Tai voihan sillä se yhteys olla, että se joka täällä keskustelee ja ehkä saa tukea, ei ikinä vaivu niin suureen synkkyyteen, että vahingoittaisi toisia tai itseään.
Entäs naiset jotka tappaa omat lapsensa? Parempi niin, että aikuinen tappaa tosen aikuisen kuin viattoman lapsen. Maailmassa on paljon mätiä äitejä, lue vaikka lehdistä!
Eipäs eksytä asiasta.
Kyllä yhä on niin, että useammin se on perheen paskahousu-raukkismies joka tappaa - ensin muijan ja joskus ittensä peräjälkeen.
Tapaukset joissa äiti on tehnyt pahaa ovat aina seurausta paskamaisen äijän kidutuksesta - sekä henkisestä että fyysisestä.
Ei nainenkaan mitä vain kestä - eivät edes äidit.