Ennen joulupukin tuloa

Heippa vaan kaikille ryhmäläisille? Missä te muuten kaikki ootte? Jouluhässäkkäkö pukkaa jo päälle vai mikä? Mulla on pudonnut viime torstaista 2 kiloo, mikä johtuu ihan siitä ettei ole ollu ruokahalua. On ollut kaikenlaista huolta ja murhetta tässä matkan varrella ja toi syöminen on jäänyt vähän retuperälle. Pitää oikein pakottaa itseänsä syömään. Mulla oli tavoite vuoden loppuun mennessä se 5 kiloo ja siitä puuttuu enää 2 kiloo. Katotaan ny pääsenkö siihen. Toi joulu on kyllä aikamoinen haaste varmaan aika monelle myös itselleni. Silloin on tarjolla jos jotakin herkkuja ja montaa sorttia. Pitää vain pitää pää kylmänä ja hokea ettei mun tartte kaikkea maistaa samalla kertaa jne. miten te ryhmäläiset muuten ootte ajatellu ratkaista ton jouluherkkujen runsauden ja ne ihanat tuoksut. Ens viikolla taas yritän jaksaa tulla kertoon tuloksia.

3

263

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hieman pullukka

      Täällä ollaan edelleen! =) Mulla käväsi paino viime lauantaina 77.1kg mutta nyt on pikkujoulujen varjolla tullu syötyä ne jo runsaastikin takasin. Nopeasti ne pois taas lähtee kunhan omaan rytmiin pääsee. Joulusyömisten kanssa oon tehnyt itseni kanssa sopimuksen että 23.-26.12 saa syödä mitä lystää ja niin paljon kun haluaa, en jaksa silloin tarkkailla, mutta sitten pian taas palata radalle. =) Mulla oli tavote saada paino 75kg puolelle ennen joulua ja se pari-kolme kiloa puuttuu multakin. Kunpa pääsisi edes 76kg puolelle ennen joulua. Lopullinen tavotteeni on saada paino 73kg ensi kesäksi. =)

      Voimia sulle, kun sanoit että on ollut kaikenlaista huolta ja murhetta!

    • Kikka

      laihdutus täysin retuperällä:( Paino ei oo tippunu yhtään enkä oo jaksanu miettiä koko laihdutusta.Olo on niin vetämätön ja "hälläväliä" olo.Joulu stressi vissin iskeny.Kattoo nyt mitä joulun jälkeinen elämä tuo tullessaan.

    • Micci_67

      Onko ketään paikalla???

      Mulla paino on pyörinyt tossa 78kg kieppeillä, mikä taitaa olla pari kiloa vähemmän kuin marraskuun alkupuolella. Mutta sellaset 3kg olisi pitänyt tänä vuonna saada vielä pois, nämä siis jää alkuvuoden projektiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      260
      4596
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      42
      2770
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      75
      1749
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1604
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1334
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1245
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1119
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      208
      1116
    Aihe