Ennen joulupukin tuloa

Heippa vaan kaikille ryhmäläisille? Missä te muuten kaikki ootte? Jouluhässäkkäkö pukkaa jo päälle vai mikä? Mulla on pudonnut viime torstaista 2 kiloo, mikä johtuu ihan siitä ettei ole ollu ruokahalua. On ollut kaikenlaista huolta ja murhetta tässä matkan varrella ja toi syöminen on jäänyt vähän retuperälle. Pitää oikein pakottaa itseänsä syömään. Mulla oli tavoite vuoden loppuun mennessä se 5 kiloo ja siitä puuttuu enää 2 kiloo. Katotaan ny pääsenkö siihen. Toi joulu on kyllä aikamoinen haaste varmaan aika monelle myös itselleni. Silloin on tarjolla jos jotakin herkkuja ja montaa sorttia. Pitää vain pitää pää kylmänä ja hokea ettei mun tartte kaikkea maistaa samalla kertaa jne. miten te ryhmäläiset muuten ootte ajatellu ratkaista ton jouluherkkujen runsauden ja ne ihanat tuoksut. Ens viikolla taas yritän jaksaa tulla kertoon tuloksia.

3

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hieman pullukka

      Täällä ollaan edelleen! =) Mulla käväsi paino viime lauantaina 77.1kg mutta nyt on pikkujoulujen varjolla tullu syötyä ne jo runsaastikin takasin. Nopeasti ne pois taas lähtee kunhan omaan rytmiin pääsee. Joulusyömisten kanssa oon tehnyt itseni kanssa sopimuksen että 23.-26.12 saa syödä mitä lystää ja niin paljon kun haluaa, en jaksa silloin tarkkailla, mutta sitten pian taas palata radalle. =) Mulla oli tavote saada paino 75kg puolelle ennen joulua ja se pari-kolme kiloa puuttuu multakin. Kunpa pääsisi edes 76kg puolelle ennen joulua. Lopullinen tavotteeni on saada paino 73kg ensi kesäksi. =)

      Voimia sulle, kun sanoit että on ollut kaikenlaista huolta ja murhetta!

    • Kikka

      laihdutus täysin retuperällä:( Paino ei oo tippunu yhtään enkä oo jaksanu miettiä koko laihdutusta.Olo on niin vetämätön ja "hälläväliä" olo.Joulu stressi vissin iskeny.Kattoo nyt mitä joulun jälkeinen elämä tuo tullessaan.

    • Micci_67

      Onko ketään paikalla???

      Mulla paino on pyörinyt tossa 78kg kieppeillä, mikä taitaa olla pari kiloa vähemmän kuin marraskuun alkupuolella. Mutta sellaset 3kg olisi pitänyt tänä vuonna saada vielä pois, nämä siis jää alkuvuoden projektiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

      Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
      Maailman menoa
      148
      6362
    2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

      SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
      Maailman menoa
      73
      5274
    3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

      Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
      Maailman menoa
      14
      3695
    4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      121
      3300
    5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      126
      2530
    6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

      Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
      Maailman menoa
      71
      2296
    7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      1
      2058
    8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

      Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
      Maailman menoa
      27
      1628
    9. Sinä et halunnut sitoutua

      Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
      Ikävä
      19
      1436
    10. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      81
      1228
    Aihe