Heippa vaan kaikille ryhmäläisille? Missä te muuten kaikki ootte? Jouluhässäkkäkö pukkaa jo päälle vai mikä? Mulla on pudonnut viime torstaista 2 kiloo, mikä johtuu ihan siitä ettei ole ollu ruokahalua. On ollut kaikenlaista huolta ja murhetta tässä matkan varrella ja toi syöminen on jäänyt vähän retuperälle. Pitää oikein pakottaa itseänsä syömään. Mulla oli tavoite vuoden loppuun mennessä se 5 kiloo ja siitä puuttuu enää 2 kiloo. Katotaan ny pääsenkö siihen. Toi joulu on kyllä aikamoinen haaste varmaan aika monelle myös itselleni. Silloin on tarjolla jos jotakin herkkuja ja montaa sorttia. Pitää vain pitää pää kylmänä ja hokea ettei mun tartte kaikkea maistaa samalla kertaa jne. miten te ryhmäläiset muuten ootte ajatellu ratkaista ton jouluherkkujen runsauden ja ne ihanat tuoksut. Ens viikolla taas yritän jaksaa tulla kertoon tuloksia.
Ennen joulupukin tuloa
3
255
Vastaukset
- hieman pullukka
Täällä ollaan edelleen! =) Mulla käväsi paino viime lauantaina 77.1kg mutta nyt on pikkujoulujen varjolla tullu syötyä ne jo runsaastikin takasin. Nopeasti ne pois taas lähtee kunhan omaan rytmiin pääsee. Joulusyömisten kanssa oon tehnyt itseni kanssa sopimuksen että 23.-26.12 saa syödä mitä lystää ja niin paljon kun haluaa, en jaksa silloin tarkkailla, mutta sitten pian taas palata radalle. =) Mulla oli tavote saada paino 75kg puolelle ennen joulua ja se pari-kolme kiloa puuttuu multakin. Kunpa pääsisi edes 76kg puolelle ennen joulua. Lopullinen tavotteeni on saada paino 73kg ensi kesäksi. =)
Voimia sulle, kun sanoit että on ollut kaikenlaista huolta ja murhetta! - Kikka
laihdutus täysin retuperällä:( Paino ei oo tippunu yhtään enkä oo jaksanu miettiä koko laihdutusta.Olo on niin vetämätön ja "hälläväliä" olo.Joulu stressi vissin iskeny.Kattoo nyt mitä joulun jälkeinen elämä tuo tullessaan.
- Micci_67
Onko ketään paikalla???
Mulla paino on pyörinyt tossa 78kg kieppeillä, mikä taitaa olla pari kiloa vähemmän kuin marraskuun alkupuolella. Mutta sellaset 3kg olisi pitänyt tänä vuonna saada vielä pois, nämä siis jää alkuvuoden projektiksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873237
- 622957
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322465- 802293
- 742199
- 952026
Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j361753- 121626
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan201613Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301450