hei. en tiedä onko alue oikea, toivottavasti.
voiko nahkatakkiin laittaa jotenkin kotona irtoniittejä, vai pitääkö viedä jollekin ammattilaiselle ja onko ylipäänsä mahdollista niitä laittaa?
kiitos.
voiko nahkatakkiin laittaa jotenkin kotona irtoniittejä, vai pitääkö viedä jollekin ammattilaiselle ja onko ylipäänsä mahdollista niitä laittaa?
kiitos.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mikähän tällainen "ammattilainen" sitten olisi? :D Totta kai niitä voi (ja kuuluukin) itse laittaa. Mielikuvitusta kehiin hei.
Ja onhan se siis mahdollista laittaa niittejä nahkatakkeihin. Katukuvassa mm. rokkareilla ja punkkareilla näkyy paljon olevan.
ammattilainen = joku joka työskentelee nahkavaatteiden parissa. :D
siis joo, aattelin että saako niitä kotona pistettyä silleen, ettei hajota koko takkia :D
mistä niitä irtoniittejä (pyramidiniittejä) saa ostaa?? :D tällaisesta keskikokoisesta kauppalastakaan en ole löytänyt
ainakin stuntmanilla on (http://www.stuntman.fi) ja joistain muistakin nettikaupoista löytyy, nyt en kyllä satu muistamaan :D
miten rottaniittejä saa kiinnitettyä? :D
no tuolt somerolt ainaki www.leatherheaven.comlöytyy irtoniittei itseasias aika halval