Olemme mieheni syrjähypyn takia päätyneet asumuseroon.Sovimme,että pohdimme suhdettamme ja mietimme,jos voisimme jatkaa liittoa.Takana on 10 onnellista aviovuotta ja emme haluaisi ihan heti hakea eroa.Nyt tämä mieheni syrjähyppy häiriköi jatkuvilla puhelin soitoillaan niin miestäni kuin minuakin.Mieheni on hänelle sanonut,että haluaa vielä yrittää ja miettiä avioliittoaan.Tämä naikkonen ei ota uskoakseen vaan soittelee milloin miehelleni ja minulle.Millä tämmöisen saa loppumaan?
uskomaton häirikkö
ämmä
153076
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
mitä miehesi on oikeasti naiselle sanonut...
Minullakin on vahva kutina, että mies pelaa kieroa peliä.
Tuttavarouvalleni kävi melkein samoin. Mies keikkui kahden naisen loukussa, lapset olivat toisella kymmenellä. Pariskunta päätti, että otetaan aikalisä: mies yrittää kotona parantaa aviosuhdetta, vaimo tekee parhaansa seksin suhteen, josta mies oli valittanut.
Mutta tämä sivusuhde soitti, tekstasi ja meilasi monta kertaa päivässä, odotteli pariskunnan työpäivän jälkeen (yhteinen yritys) kadulla ja vinkkasi miehelle, että olis asiaa.
Soittoja tuli myös pyhisin ja öisin.
Vaimo kertoi minulle, että eihän siinä oikeasti voinut 15 vuoden liittoa elvyttää, kun nainen häiritsi kaikenlaisia yrityksiä.
Niinpä mies vähitellen liukui toisen naisen luo, ensin salaa, sitten julkisesti ja ero pantiin vireille.
Jälkeenpäin vaimo kertoi minulle, että ei ole ollenkaan varma, puhuiko mies totta sen toisen kanssa tekemästään sopimuksesta. Ties mitä oli valehdellut aviovaimosta. (Tunsin vaimon hyvin ja hän oli ihan asiallinen ja hyvännäköinen nainen.)
Hetken päästä kakkosnainen olikin raskaana. Ja mies nai uuden naisen. Ent. vaimo vannoo, ettei häntä jymäytetä toista kertaa.
Näin minäkin ajattelen,mieheni vedättää molempia.Tosin en tiedä kumpaa enemmän tai vähemmän.Me kyllä asumme erossa ja aion katsoa miten tulee käymään,mutta en aio pelleksi ruveta.Tosin nyt en tiedä miten meitä tai minua pyörittää.Annan ajan kulua,jos tunteeni häntä kohtaan lievenisivät ja olisi helpompi päästää irti.Nyt on paskamainen olo,kun rakastan yhä ja haluan uskoa parasta.Aika näyttäköön.
tuntuu tutulta, sama tilanne, takana 10 v ja 2 lasta ja miehellä siitä ajasta 8 v sivusuhde, on palannut kotiin ja luvannut ja rikkonut lupauksensa, ja jo siis monen vuoden ajan. Ei enää tiedä mitä uskoa
Pahoin pelkään, että olet ruvennut jo. Samoin se toinen nainen.
Kyllä mies saa ne yhteydenotot loppumaan. Tarvittaessa voimakeinoin ja pelottelemalla. Jos ei normaali puhe auta, niin ei tarvi kuin kerran haukkua nainen huoraksi tai nostaa rinnuksista seinälle, niin ei varmasti soittele enää (soittelisitko sinä jos joku tekisi noin?).
Eli miehesi haluaa istua kahdella tuolilla yhtäaikaa.
muuten voinut olla onnellinen, jos siellä on ollut syrjähyppy???? Hmm, kuulostaa kulissilta
Nämä uskottomuus jutut on sairaan vakavia kaikille kolmelle.Pitkään jatkunut sivusuhde on raskasta kaikille ja toivois jonkinlaista selvää ratkaisua asioihin.
Vedätys on aivan yhtä kamalaa kuin jos petetty mies on itseään vetämässä hirteen kun vaimo jättää.
Minun mielestäni avioparin väliin ei pääse ketään jos parilla kaikki suurinpiirtein edes kunnossa.Jos jompikumpi käy risteilyllä toisessa sängyssä ja se jää siihen niin ok.Mutta jos siitä alkaa suhde joka johtaa rakastumiseen niin silloin liitossa jokin ongelma.
jälkeen kaikki on ihan ok. Asiat kannattaisi laittaa tärkeysjärjestykseen jo ennen risteilyjä.
ollut pitkäkin, vaiko vaan tyyliin yhden yön sattuma? Jos on jatkunut pitkään, todennäköisesti miehesi puhuu hänelle yhtä ja sinulle toista, kun ei osaa päättää mitä tehdä. Lupailee molemmille.
Jos taas on kyse yhden yön jutusta, niin siinä tapauksessa tuo toinen lienee todellinen häirikkö.
omasta kokemusesta minäkin, jos on pitkä suhde takana, siinä väkisinkin on jo jotain muutakin kuin vaan se seksi. Valheita saanee kuulla molemmat naiset tai miehet jotka pyörityksessä ovat. Ja kun se rakkaus usein on kaikkien kolmen välillä jollakin tasolla aina totta, niin vaikeuksiahan siitä tulee.
Hommatkaa salainen numero tai lähestymiskielto jonka kait nykyään saa puhelinhäirintään?
Minua usein keskusteluissa häiritsee se, että uskottomuusjutuissa AINA joku on sanomassa, että liitossa on vikaa, mikäli toinen pettää.
1. Kaikissa liitoissa on jotain vikaa - jos oikein tarkkoja ollaan.
2. Myös sattumalta voi alkaa suhde, joka ei sitten heti lopukaan.
3. Olen jutellut monen parin kanssa, joissa on tultu kriisiin, kun jompikumpi on jäänyt kiinni. On olemassa paljon pariskuntia, joissa uskollinen on ollut sinisilmäisen tietämätön ja onnellinenkin ja uskoton on junaillut sujuvasti kahden suhteen välissä.
Varsinkin miehet ovat eteviä näkemään asian niin, että on antoisaa elää kahden mukavan ja antavaisen naisen kanssa.
Eroa miehestäsi niin hänen rakastajattarensa ei enää soittele.
vaihtaa molempien heti puhelinnumerot!!!