Apua! paljonko tämä on?

Söin 300g karkkii ja pastaa sellasen normaalin annoksen plus pieni leipä. Onko tässä yli 2000kalorii?
2604
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

siun ois helpoin laskee se kun vilaset pusseista paljo on kaloreita sadassa grammassa.sekin kun vaihtelee jonkun verran karkkien ym mukaan?

Äänestä

Ei ole, ehkä 1500 kcal.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


laihuttajakis kirjoitti:

Söin 300g karkkii ja pastaa sellasen normaalin annoksen plus pieni leipä. Onko tässä yli 2000kalorii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu