http://www.gti.fi/uusinnumero/
Voisi melkein tehdä mainonnan eettiselle neuvostolla valituksen.
Ovatko miehet näin tyhmiä?
Voisi melkein tehdä mainonnan eettiselle neuvostolla valituksen.
Ovatko miehet näin tyhmiä?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
2. Mainos on hyvän markkinointitavan vastainen, jos
a) naista tai miestä käytetään katseenvangitsijana tai seksiobjektina ja sukupuolta käytetään alentavalla, väheksyvällä tai halventavalla tavalla;
b) naista tai miestä käytetään seksiobjektina tai asiattomasti katseenvangitsijana eikä sillä ole mainostettavan tuotteen tai palvelun kanssa mitään tekemistä; tai
c) mainoksessa on seksuaalisia vihjailuja tahi lupauksia, joilla ei ole mainostettavan tuotteen kanssa mitään tekemistä.
että ihan voisi aiheesta valituksen tehdä.
mutta naisen voisin ostaa, jos vaihdossa käy kasa vanhoja Jalluja.
.........
vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali vali ...
Eivätkö naiset muuhun pysty?
Amismiehet on.. Ei siinä valitukset auta.
sinä olet? Siitä vasta poru ja itku nousisi, jos miehet eivät enää välittäisi katsella naisia.
Gti on teiniamiksien lehti, joten miehistä on ehkä turha tässä yhteydessä puhua, vaan pikemmin pikkupoikien märistä päiväunista: tuunattu korolla ja mallibimbo, karvanopat jo on.
Olen jo pidemmän aikaa ihmetellyt samaa. Kun joku elämästä ymmärtämätön teini hölmöilee, niin kysytään: "Ajattelvatko KAIKKI MIEHET samoin?" Tulee aina mieleen, että onko kysyjä vai kysymyksen kohde vähän yksinkertainen.
molemmat. Ilmeisestä erilaisista näkökulmistaan huolimatta nämä ihmiset kuitenkin löytävät toisensa, lisääntyvät ja elämän kiertokulku samoissa ympyröissä jatkuu. Näin on myös seuraavien sukupolvien kohdalla. Käsiteltävät materiaaliset asiat (heille ensisijaisia, ulkopuoliselle toissijaisia) vaihtuvat, mutta asenteet ja ymmärryksen taso pysyvät vakaasti nollassa.
Kimallus ei tee kenestäkään sivistyneempää, menestyneempää tai älykkäämpää. Rikkaus toki on elämää helpottava ja harrastusmahdollisuuksia lisäävä asia, muttei tuo kunnioitusta ja arvostusta.
'89-vuosimallin fleikkimaalilla maalattu korolla ei ole hieno auto. Se, vaikka monet julkisuudessa menestyneet ja älykkäät ihmiset pitävät yllään mitä tahansa ja ajavat kuinka kiiltäviä autoja tahansa, ei teen perusjuntista suihkuseurapiirien sivistynyttä gigoloa, ei edes ylioppilaaseen verrattavaa älykköä.
Toki aloittaja haluaa lähinnä vain ärsyttää lukijoitaan, mutta tekee sen tylsällä ja kuluneella tavalla. Se on tekstiversio sille, että vaikkapa napsuttaa vanhaa mustekynää toisen naaman edessä. Mikä häirisee ko. aikomusta enemmän, on rivien välistä paljastuva asenne: olen fiksumpi kuin te, sillä ihan itse (kuten miljoonat muutkin samanlaiset tylsämieliset idiootit joka päivä) keksin tällaisen ovelan tavan saada teidät puolustautumaan.
Aikaisemmin kysyttiin häpeän tunteesta. Itse tunnen myötähäpeää ap:n kaltaisten aloitusten vuoksi. Ei ole mitään niin surkeaa kuin toistaa jo isosiän aikaan kulunutta kaavaa luullen olevansa sen keksijä ja lukijoiden ymmärryskyvyn yläpuolella