palleatuelliset rintaliivit

Hei siskot,tietääkö kukaan mistä voisin hankkia sellaiset pitkät rintaliivit ja vielä mustana,olen netin kautta koettanut etsiä mutta turhaan. myös ulkomaiset nettikaupat käy jos ei lähempää löydy. kiitos avusta jo etukäteen!!
82782
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Itse en ole käyttänyt palleatuellisia eli sellaisia pitkiä rintaliivejä, mutta tuli heti mieleen luotettava brittinettifirma www.figleaves.com, jossa olen kyseisen mallisia liivejä nähnyt myynnissä. Kokovalikoimaa vaikutti olevan ihan runsaasti, hintataso kohtuullinen (hyviin liiveihin kannattaa panostaa) ja posti- ja toimituskulut Suomeen ovat myös kohtuulliset. Sama raha saattaisi mennä pelkkiin matka- ja bensakuluihin, jos joutuu ajelemaan ympäriinsä metsästettäessä mieleisiä liivejään oman paikkakunnan lisäksi myös naapuripaikkakunnilta ja heidän alsuvaateliikkeistään.

Tässä yksi mieleeni tuleva malli, jota oli saatavana myös mustana. Kokovalikoimaa oli ihan kohtuullisesti,mutta valitettavasti suurin kuppikoko oli DD. Ympäryskokoja oli ilahduttavasti 34 = 75:stä lähtien aina 50 = 115 asti. Toivottavasti löytyisi jotain mieleisiä ja sopivia:

http://www.figleaves.com/uk/product.asp?product_id=TF-14561

Äänestä

Vaikea on löytää pitkiä rintaliivejä, vaikka tiedän monen niitä kaipaavan. Vain harvoissa erikoisliikkeissä on niitä saannissa. Mielestäni varsinkin palleatuelliset rintaliivit on aina sovitettava ennen ostoa. Suomesta et löydä kuin beigen värisenä ja niitäkin harvasta paikasta. Olisipa ihana pukeaa uudet valkoiset Triumph Doreen L liivit päälensä vaikka joulun kunniaksi. Taitaa olla mahdoton toive!

Äänestä

Klingel.com mustia palleatuellisia? Valkoisia
ainakin ja tietty ihonvärisiä.

Äänestä
  • Se on Klingel.fi, vaikka ei sen väliä. Ei
    sielläkään ollut mustia. Yhdet kuviolliset
    väreinä shampanja ja vaalean sininen.

    Äänestä

Ehdotus kaikille pitkien palleatuki rintaliivien käyttäjille ja ystäville. Kertokaa ihmeessä missä niitä on vielä myytävänä, sillä monesta liiviliikkeestäkin ne ovat loppuneet. Ostin hiljattain Liivi-Monttiinilta Lahdesta sellaiset Triumph Doreen L rintaliivit. Vain beigeä väriä oli saannissa, mutta parempi sekin, kuin ei mitään. Maksoivat noin 50€. Siellä tuntui olevan vielä kokoja runsaasti jäljellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaana :) kirjoitti:

Hei siskot,tietääkö kukaan mistä voisin hankkia sellaiset pitkät rintaliivit ja vielä mustana,olen netin kautta koettanut etsiä mutta turhaan. myös ulkomaiset nettikaupat käy jos ei lähempää löydy. kiitos avusta jo etukäteen!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu