Beach

Maria

Heippa!

Haluaisin pelata beach volleyta, mutta en tiedä mistä,miten, milloin jne. Eli olisiko tietoa miten sen voisi aloittaa? Asun Helsingissä. Tiedän,että Hietsussa voisi sitä pelata, mutta yksin on vaikea pelata :).

1

534

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Markus

      Hietsuhan on tunnetusti lajin mekka, ainakin stadilaisille. Beach-kenttiä on kyllä ympäri kaupunkia, mutta samaa fiilistä ei ole muualla kuin Hietsussa aurinkoisella säällä. Monet lentisjengit pelailevat kesäaikaan beachiä, mikä missäkin kentällä. Eli voit kysellä eri seuroista.

      Toinen vaihtoehto on mennä Hietsuun hengailemaan ja kyselemään mahtuuko kentälle. Tosin paikallisen seuran, HBV:n peleihin ei niin vain mennä mukaan. Kannattaa kysellä niiltä "kaupungin kentiltä", jotka ovat kiinteisiin tolppiin viritetyt verkot aivan reunimmaisina rannalla. Tosin stadin heebot kerää verkot kai jo klo 18 pois, jolloin tilalle sitten porukka virittelee omia verkkojaan. Usein niillä kentillä on kuitenkin aika rennonnäkoistä pelailua, ja varmaan sekaan sopii, kun kauniisti pyytää :)

      Aurinkoisia kesäpäiviä ja hyviä palloja!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      331
      7179
    2. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      71
      4388
    3. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      208
      3175
    4. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      2987
    5. Nimikirjaimet

      Kuka kaipaa ketä 🥰
      Ikävä
      74
      1952
    6. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      153
      1826
    7. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      216
      1773
    8. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      166
      1587
    9. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      120
      1548
    10. Mies, ajattelemmekohan toisiamme juuri nyt?

      Olet mielessäni, vanhempi mies
      Ikävä
      89
      1448
    Aihe