Miten toimia tilanteessa?

Ollaan miehen kanssa esim baarissa. Miehellä kaveri mukana. Siihen tulee juttelemaan nainen jolla isot rinnat tyrkyllä. Väistämättäkin huomaan kuinka miehet niitä vaivihkaa vahtaavat ja saattavat heittää toisilleen jotain kommenttia naisen lähdettyä.

Mitä minä naisena ja toisen miehen avopuolisona? Tunnen ensinnäkin "kateutta" naista kohtaan ja en todellakaan tykkää tilanteesta koska omat rintani menivät sitten raskauden. Olen nykyiselle miehelleni heittänyt silikoneista jos ottaisin ja nyt hän olisi hyvinkin kiinnostunut asiasta. Kukapa mies ei olisi hän sanoo..

MITEN siis ohitan tämän tilanteen jotta miehet ei näe kuinka mulla ottaa päähän suoraan sanottuna? haluaisin olla "niinkö ei mitään"

Neuvokaa miehet miten tuossa pitäisi käyttäytyä?
111122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

koska mulla on tärkeetä asiaa niin yritän vielä kerran:

"Tunnen ensinnäkin "kateutta" naista kohtaan ja en todellakaan tykkää tilanteesta koska omat rintani menivät sitten raskauden."

WTF? Käsittääkseni naisen tissit ja perse leviää raskauden seurauksena. Mistä tunnistaa synnyttäneen naisen? Isoista tisseistä, 100 varmasti.

Olet ilmeisesti aika nuori, mutta ei se mitään. Koetko tilanteesi uhatuksi silikonitissien vuoksi? Haluatko silikonit? Hommaa silikonit. Kaikki miehet haluavat isotissisiä naisia koska isot tissit tuovat hellyttävää turvallisuuden tunnetta sekä niitä on kiva puristella...

Kannattaa olla ihan niinku ei oiskaan, mutta isot tissit on aina bonusta ;)

Äänestä
  • "WTF? Käsittääkseni naisen tissit ja perse leviää raskauden seurauksena. Mistä tunnistaa synnyttäneen naisen? Isoista tisseistä, 100 varmasti."

    Kun nainen on raskaana, rinnat kasvavat.

    Kun nainen on synnyttänyt ja imettänyt, rinnat joko
    1)pysyvät entisellään (pitää olla nuori äiti)
    2)jäävät isommiksi kuin ennen raskautta (mutta yleensä ovat myös roikkuvammat)
    3)pienenevät tai jopa katoavat kahdeksi roikkuvaksi, tyhjäksi nahkapussiksi.

    Tunnen liudan naisia, joilla on lapsia, mutta vain yhden rinnat ovat jääneet raskauden ja imetyksen jälkeen isommiksi kuin aiemmin. Rintojen koosta et pysty mitenkään päättelemään, onko naisella lapsia vai ei.

    Äänestä

pitäisi päästä kateuden yli..
Siten pitäisi toimia.

Äänestä

dump that bastard.

Äänestä

Miksi pitää mennä pistämään itseensä mitään ylimääräisiä juttuja. Pienet tai isot, hyviä kaikki. Kohta varmaan kaikkien pitää olla saman pituisiakin ja kaikki muukin täysin standardia. Ja kuka sitten päättää mikä se standardi on. Ennustan että kaikki ovat sitten sekä luonnottoman pitkiä, että omituisesti pullistettuja.

Muistakaa että myös hiukset ja vaatteet pitää sitten olla aivan samalla tavalla kaikilla.

Äänestä

naisen pinnallisuutta ja kateutta... luuletko, että edes olisit uusien tissiesi kanssa onnellisempi? Ehkä olisit kunnes pöytänne vierestä kävelee nainen, jolla on litteämpi vatsa, kiinteämpi peppu tai kauniimmat kasvot? Sitten olet taas kateellinen. Noh, onneksi on plastiikkakirurgeja ja sinulla paljon rahaa.

Tisseilläkö muuten sait sen miehes iskettyä ja pidettyä, vai onks sussa jotain muutakin?

Äänestä

Mistä teitä koko ajan sikiää?

Äänestä

Ajattele, että jos sun tissit ei miehellesi riittäisi ja kelpaisi niin se varmaan kertoisi sulle siitä. Sitä ennen ei kannata asialla päätä vaivata.

Äänestä

kiima senkuin kasvaa

Äänestä

Eipä sun sillä kannata hirveästi päätäs vaivata. Tollanen käytös on rakennettu miehiin sisälle, eivätkä he voi sille mitään. Yleensä mies kyllä katsoo jos on isot rinnat tai takapuoli esillä. Eikä ne edes yleensä tajua tuijottavansa. Ja tämähän on yksi niistä asioista, jotka tekevät miehistä niin kovin huvittavia :)

Se nainen oli siis sun miehelles todennäköisesti pelkät tissit/esine. Sä sen sijaan olet nainen ja ihminen, josta miehesi (toivottavasti?) välittää.

Äänestä
  • "Se nainen oli siis sun miehelles todennäköisesti pelkät tissit/esine. Sä sen sijaan olet nainen ja ihminen, "

    Eivät muut naiset muutu elottomiksi esineiksi vaikka mies seurustelisikin. Aloittaja tässä on se eloton esine, raukka kun luulee johonkin tissien mahtivoimaan. Kun mies lähtee, hän lähtee parempaan seuraan, sitä päätöstä ei pari maitopussia muuta suuntaan eikä toiseen. Naisiakin on erilaisia muutenkin kuin tisseiltään: vittumaisia, mukavia, seurallisia, antisosiaalisia, tyhmiä, älykkäitä jne.

    Mut joo, miksei tissienkin kanssa voi joku kuolaava idiootti seurustella´...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


miehet? kirjoitti:

Ollaan miehen kanssa esim baarissa. Miehellä kaveri mukana. Siihen tulee juttelemaan nainen jolla isot rinnat tyrkyllä. Väistämättäkin huomaan kuinka miehet niitä vaivihkaa vahtaavat ja saattavat heittää toisilleen jotain kommenttia naisen lähdettyä.

Mitä minä naisena ja toisen miehen avopuolisona? Tunnen ensinnäkin "kateutta" naista kohtaan ja en todellakaan tykkää tilanteesta koska omat rintani menivät sitten raskauden. Olen nykyiselle miehelleni heittänyt silikoneista jos ottaisin ja nyt hän olisi hyvinkin kiinnostunut asiasta. Kukapa mies ei olisi hän sanoo..

MITEN siis ohitan tämän tilanteen jotta miehet ei näe kuinka mulla ottaa päähän suoraan sanottuna? haluaisin olla "niinkö ei mitään"

Neuvokaa miehet miten tuossa pitäisi käyttäytyä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu