S410 käyttökokemuksia

Ostin alkuvuodesta kyseisen sykemittarin. Onkohan siinä tyyppivika vai onko vain "yksilö". Nimittäin jumittuu toisinaan valikkoja selatessa ja vapautuu vasta resetoitaessa. Tällöin tiedostoista tulee viallisia. Käytin takuuhuollossa huonoin tuloksin.

Onko käyttökokemuksia? Kertokaa myös jos on toiminut OK, kiitos.
3261
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joku kauppias joskus sanoi et niil on taipumusta jumittua. s 610 ei kuulemma pitäis jumittua, ku siin o paljon muistilokeroita..

Äänestä

Itselläni on kyseisestä mallista jo kohta n. kahden vuoden käyttökokemus, eikä ole kertaakaan mennyt jumiin. Ainoa ongelma jonka olen huomannut on toi tiedonsiirto tietokoneen ja mittarin välillä... vaatii hieman kärsivällisyyttä. Muuten olen ollut ko. malliin tyytyväinen.

Äänestä
  • Kiitos viestistäsi. Viestisi perusteella ainakaan kaikissa valmistuserissä ei ole tuota vikaa.

    Lähetin omani heti ostoviikolla takuuhuoltoon. Selvitin syyn saatekirjeessä, josta otteita:
    "Vastaanotin jumiutuu usein valikkoja selatessa" ... "Resetoinnin jälkeen tietokoneelle siirrettäessä harjoitustiedot ovat täysin virheelliset, mm. pulssikäyrä ja lukemat puuttuvat"

    Huollon vastaus oli ainakin ytimekäs:
    "Vastaanottimessa ollut ns. käyttöhäiriö poistui käyttöohjeessa opastetulla resetoinnilla"

    Ei siis oltu viitsitty lukea 5. rivin mittaista saatekirjettäni - ainakaan yhtä huolellisesti kuin olin itse lukenut käyttö-ohjeen.

    Jäi kieltämättä vähän pas**n maku.

    Mainitsit tuosta "uplink" ongelmasta. Jos sinulla on vielä alkuperäinen laitteen mukana tullut ohjelma, niin kokeilepa oheista linkkiä. Linkistä löytyy päivitys (v.3.2), tosin aika vanha, jossa mikrofonin "herkkyystasoa" voi nostaa/laskea. Ainakin minulle siitä oli apua.

    http://www.pccoach.com/support/supp_dwnloadsLight.htm

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


juoksija -77 kirjoitti:

Ostin alkuvuodesta kyseisen sykemittarin. Onkohan siinä tyyppivika vai onko vain "yksilö". Nimittäin jumittuu toisinaan valikkoja selatessa ja vapautuu vasta resetoitaessa. Tällöin tiedostoista tulee viallisia. Käytin takuuhuollossa huonoin tuloksin.

Onko käyttökokemuksia? Kertokaa myös jos on toiminut OK, kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu