Hei kertokaapa millainen on ylläksen uusvuosi, onko mitään hyvää bilemesmtaa missä olisi nuorekasmeno? Olen itse reilu parikymppinen ja suomi-iskelmätanssit ei välttämättä kiinnosta. Onko siellä jotain kunnon menoa jossain?
Ylläksen uusivuosi!
bilebeibe
31100
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Eihän täälä tehä paljon mithään, muuta kun menhään liiterin taka ja juohaan pontikkaa. Sitten ku olhaan siinä siunatussa tilassan niin lähethään johonki tanssimhaan humppaa,että parret paukkuu. Ei täälä tunneta, eikä tietä misthään pile-hommista. Net on eteläläisten kotkotuksia. Kyllä met sängyssä piletämmä, jos niikseen tullee.
sielä on ilmanen lasketella ainaki ja muista en tiiä
saa toki täällä ilmaiseksi laskea,eikö se ole joka laskettelukeskuksessa saa laskeä ilmaiseksi jos haluu itse kiivetä törmän päälle,mutta saa myös ostaa lipun millä viedään ylös mäkeen ei tartte kävellä,ainaskin viimevuonna oli åalvelu voimassa