Hoikka nainen?

Onko täällä Suomessa enää naisia, jotka olisivat hoikkia, n.170cm pitkiä ja muuten tavallisen nättejä. En pidä leveäperseisistä naisista. Ei liene liikaa pyydetty? Itse olen komea ja urheilullinen, joten nainenkin jollaista haen saisi liikkua säännöllisesti. Tietenkään en tarkoita sairaalloista anorektikkoa, vaan tervettä ja silti hoikkaa naista.
Luonne kun olisi mukava ja huumorintajuinen vielä tuohon päälle, niin täyskymppi olisi.
Ei tämä ole pelkkä treffi-ilmoitus, vaan haluaisin myös vastauksia siihen, että miksi ne harvat hoikat naiset ovat niin vaikeasti lähestyttävissä, jos vertaa näihin pulskeisiin joita tuntuu koko maa tulvivan?
161991
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

et löydä. Vie komeutesi esim. bailatino, lattariharrastuksen piiriin ym. tanssin pariin kuitenkin, siellä ne hoikat naiset ovat. Tai aivan tavallisissa lavatansseista löydät hoikkia, raittiita naisia. Mutta mutta, tietysti itselläsikin on oltava rytmitajua ja halua pyörittää hoikkaa naistasi ainakin kerran viikossa tanssilattialla...

Nähdään illalla tapanintantsuissa, eikö? (167cm, 58 kg, himotanssiliikkuja) :)=

Äänestä
  • Varsin hyvä ajatus tuo kyllä on. Pitäisiköhän sitä katsella, jos menisi jollekkin tanssikurssille heti vuoden alussa. Sinä olet ainakin varsin sopivan pituus-paino suhteen omaava. Eli löysin jo yhden, sinut. :) Tanssia täytyy kyllä vakavasti nyt miettiä, mutta noissa lavatansseissa ei taida kovin paljon nuoria naisia käydä vai? Menisi sitten lattaritanssin puolelle.

    Äänestä

  • Komistus 20v--> kirjoitti:

    Varsin hyvä ajatus tuo kyllä on. Pitäisiköhän sitä katsella, jos menisi jollekkin tanssikurssille heti vuoden alussa. Sinä olet ainakin varsin sopivan pituus-paino suhteen omaava. Eli löysin jo yhden, sinut. :) Tanssia täytyy kyllä vakavasti nyt miettiä, mutta noissa lavatansseissa ei taida kovin paljon nuoria naisia käydä vai? Menisi sitten lattaritanssin puolelle.

    Noh, kyllä niitä hoikkia naisia tännekin toisinaan eksyy mut muualta löytää kyllä paremmin.. :D Lavatansseissa tuskin käy kovin paljoa nuoria naisia, itse en vilkaisisi sinne päinkään vaikka varmasti mukavaa on :D

    Oon itse 19-vuotias, 176/61 tanssijatyttö, suunnilleen 7-vuotiaasta on tullut tanssittua latinotansseja. :) Jos vaan yrität palloilla jossain kuntokeskuksissa missä järkätään tanssikursseja, kuntosalilla toisinaan tms, luulis löytyvän... Onpas yllättävän hankala antaa mitään vinkkiä.. :D

    Äänestä

vääränmallisia naisia? Sinusta maa tuntuu oevan täynnä pulskia naisia, koska etsit hoikkaa naista.
Mulla on päinvastainen ongelma. Itse kun pidän isommista ja pyöreämmistä,niin mun mielestä maa näyttäisi olevän täynä hoikkia ja hentosia naisia.
Kun me jokainen tykätään just oman makumme mukaisesta tyypistä, niin ihannenaiset on aina vähemmistönä, hukkuvat niiden toisenlaisten joukkoon.

Äänestä
  • löydy. Hoikkia ovat, mutta takapuolessa on lihasta ja voimaa. Enpä usko, että olet itse kovin urehilullinen, sillä urheilulliset miehet pitävät persevistä naisista. Taidat olla susi lampaittaitten vaatteissa,,,miksi etsit naista, joka olisi pikkutyttö? Hoikkakin voi olla muodokas,,,

    Äänestä

  • parista kovin lattaperseitä kirjoitti:

    löydy. Hoikkia ovat, mutta takapuolessa on lihasta ja voimaa. Enpä usko, että olet itse kovin urehilullinen, sillä urheilulliset miehet pitävät persevistä naisista. Taidat olla susi lampaittaitten vaatteissa,,,miksi etsit naista, joka olisi pikkutyttö? Hoikkakin voi olla muodokas,,,

    vartalon omaava mies, ja pidän erityisesti ei persevistä naisista, siis pehmeä saa olla, mutta ei hehtaarin kokoinen, sellainen käsiin sopivasti menevä..hoikka pitää olla, 170/56 on tosi hyvä jo..

    " Enpä usko, että olet itse kovin urehilullinen, sillä urheilulliset miehet pitävät persevistä naisista."

    Äänestä

..että hoikka sopusuhtainen nainen alkaa olla katoava luonnonvara. Olen itsekin nainen, jo nelikymppinen, luustoltani kevytrakenteinen ja paino on säilynyt hoikan mitoissa lasten pyöräyttämisestä huolimatta, olen 56/170. Mutta miksi ihmeessä monet kaksikymppiset tytötkin ovat tuplameikäläisiä kooltaan. Ja vyötärö taitaa olla katoava luonnonvara. Kyllä ihmiset ovat pulskistuneet.

Äänestä
  • on niiin hyväää....

    Äänestä

  • Kaikki eivät tietenkään sytytä. Ongelma on varmaan enemmän siinä, että ehkä sittenkään ne hoikat vai taida sytyttää. Kyllä nyt 20 naisista varmaan suurin osa on luettavissa hoikiksi. Jostain syytä vain itse olen aina ihastunut sellaisin vähän pulskempiin tyttöihin.

    Äänestä

  • suklaa kirjoitti:

    on niiin hyväää....

    Toisin kuin kalja ja viini, jotka vain pöhöttävät naiset. Suklaa kertyy paremmin oikeisiin paikkoihin, ainakin useimmilla naisilla. Nami!

    Äänestä

... mutta kuka jaksaisi kuunnella?

Äänestä

Että haluat sellaista, mitä ei ole olemassakaan.

Äänestä

on maa pullollaan. ainakin täälläpäin missä minä asun. parikymppisissä varsinkin, monet ovat ihan sopusuhtaisia. mutta muistathan että perintötekijät vaikuttavat pituuteen ja leveyteen. itse olen vain 163cm hoikka kapeapyllyinen rinnat omistava nainen. kaverini taas on tuon 170cm pitkä todella laiha, mutta hänellä on leveä ja littana peppu. se on ihan ruumiinrakeenteesta kiinni. ja suomalaiset ei valitettaasti ole mitään pitkäsäärisiä olemme suurin osa aika lyhyitä, myös miehet.

Äänestä

Täällä olis kaunis, hoikka, hyvä pyllynen, mukava 20v nainen :))

Äänestä
  • Laitappas joku yhteystieto niin otan yhteyttä. :)

    Äänestä

  • Nimetön kirjoitti:

    Laitappas joku yhteystieto niin otan yhteyttä. :)

    [email protected]

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Komistus 20v--> kirjoitti:

Onko täällä Suomessa enää naisia, jotka olisivat hoikkia, n.170cm pitkiä ja muuten tavallisen nättejä. En pidä leveäperseisistä naisista. Ei liene liikaa pyydetty? Itse olen komea ja urheilullinen, joten nainenkin jollaista haen saisi liikkua säännöllisesti. Tietenkään en tarkoita sairaalloista anorektikkoa, vaan tervettä ja silti hoikkaa naista.
Luonne kun olisi mukava ja huumorintajuinen vielä tuohon päälle, niin täyskymppi olisi.
Ei tämä ole pelkkä treffi-ilmoitus, vaan haluaisin myös vastauksia siihen, että miksi ne harvat hoikat naiset ovat niin vaikeasti lähestyttävissä, jos vertaa näihin pulskeisiin joita tuntuu koko maa tulvivan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu