Kävin tuossa kaupungilla ja huomasin, että kansaa oli enemmän liikenteessä kuin joulun alla. Alennusten perässä perkeleet juoksivat. Miten te aiotte hyödyntää tätä ainutkertaista tilaisuutta? Mun pitäis ostaa uus sohva.
Alennusmyynnit tulee, oletko valmis?
SupremeSatan
15530
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Ostan lisää virtaa bussikorttiin vielä kun opiskelija-alennuksella ehtii.
selkeästi, koska mies pyrkii aina maksimaaliseen kustannustehokkuuteen kaikissa olosuhteissa
Kaiken löytää huuto.netistä, no melkein. Sehän on ekologistakin. Miksi aina pitää ostaa uutta, kun vanhaan kyllästyy?
Kaikki tarvittava on hankittu, kulkureitit suunniteltu siten ettei joudu lähellekkään keskustaa ja toiselle on ilmoitettu et kauppoihin en lähde seuraavaan kuukauteen !
Kalliillako olet ostanut? Kannattaa kierrellä kun koskaan ei tiedä millaisen mahtavan tarjouksen kohdalle osuu.
mahtavan tarjouksen kohdalle kun sen voi joustavasti ohittaa tai ignoorata kokonaan?
Minnuu ei sinne hullun myllyn joukkoon saa vaikka kuinka halvalla olis tarjolla !
kunnon miehet ei törsää kuin siat pellossa
en shoppaile sen takia, kun en muuta keksi.
Koska Rouva Ratikka oli joulun äitiään katsomassa, ei lahjojakaan ole vielä tarvinnut hankkia. Homman ehtii hoitaa tällä viikolla alesta, kun on passelisti talvilomakin.
jotta ehditte nauttia elämästä ennen kuin maailma loppuu. Toisekseen talous tarvitsee teitä. Kumartakaa materian mahtia.
Jokavuotinen tapahtuma, joka paisuu vuosi vuodelta on siis ainutkertainen tilaisuus? Tämä selvä.
Aattelin aamulla käyvä matikankoukuilta kalat hakemassa. Oliskohan maito ja potut alennuksessa? Niitä tarttis matikkakeiton jatkeeksi.
Ihan ensiksi sun kannattaa käydä hakemassa jotain niihin sun pahoihin ilmavaivoihin. Eiköhän ne apteekissa osaa ohjata sut oikeiden puteleitten kohdalle.
"Jos suolikaasua muodostuu häiritsevän paljon, on ensin syytä tarkistaa ruokavalio ja elintavat. Suolihuuhtelustakin on usein apua. Jos häiritsevä vaiva kuitenkin jatkuu, kannattaa tarkistuttaa lääkärillä, ettei vaivan taustalta löydy sairautta, kuten keliakiaa."
"Tärkeää on toki selvittää myös potilaan ruokavalio. Erityisesti vihreät kasvikset, kuten kaali ja palkokasvit, banaani sekä keinotekoiset makeutusaineet ksylitoli ja sorbitoli sekä maito ovat usein ilmavaivojen syynä.
– Tosin nämä asiat ovat hyvin yksilöllisiä: mikä aiheuttaa yhdelle ilmavaivoja, ei aiheuta niitä toiselle. Ilmavaivoja aiheuttavia ruoka-aineita voi saada selville välttämismenetelmällä, eli jos epäilee ilmavaivojen syyksi jotain ruoka-ainetta, sen voi jättää ruokavaliosta pois ja katsoa, vähenevätkö oireet, Mäkelä neuvoo."
pitäs tulla rahnaa joten jos sitä sillon reippaana (ja köyhänä) lähtis kiertelemään alennuksia.
Pitäs ostaa kaikenlaista vaatetta niin itselle kuin pojallekkin joten eiköhän kaikki liikenevät pennoset hyvin äkkiä kulumaan saada :)
Semmoinen MyCafe-kahvilaite pitäisi löytää alennuksista. Niitä oli joulua ennen läjäpäin joka helvetin kaupassa, eiköhän semmoinen kohta irtoa jostain viidelläkympillä.
Kirjamessujen yhteydessä pääsin testaamaan tuolla laitteella tehtyä hasselpähkinämaustettua kahvia, joka oli aivan helvetin hyvää :). Vatsahaava here I come.
että palstan stalinistikakrut paasaa rahaa kuin mitkäkin kapitalistit ja visiteeraa usassa jatkuvalla syötöllä on kuitenkin muka olevinaan jotain punertavia muka haistakoon paskan