Sulavat silavat

Joulu meni ja toi tullessaan viikossa 1kg eli paino nyt 99,3kg.
No en pidä pahana, kun suolaisesta nestettä varmaan kerääntynyt jo puolet ja makeita en olekaan syönyt kuin todella vähän.

Tämä ilta menee pizzaa ja siiduria juodessa eli huomenna alkaa sitten laihdutus tiukalla linjalla!
6421
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

mulle tuli myös jouluna 1 kg, mutta se oli vaan nesteitä niin pidin kahden päivän nesteenpoisto kuurin juomalla paljon niin siinä kahdessa päivässä hävisi tuo kilo pois ja vielä vähän extraakin...

Tsemppiä ensi vuodelle!

Äänestä

Lisää tuli et paukahti! 1,2kg! En tiedä onko läskiä vai nestettä. Alotetaan ens vuonna uudella innolla.
Hyvää uutta vuotta kaikille!

Äänestä
  • mulla joulu ei tuonut lisäkiloja,onneksi. eli paino oli aamulla 98,3kg. viikkopudotus 800g.

    Äänestä

  • diinah89 kirjoitti:

    mulla joulu ei tuonut lisäkiloja,onneksi. eli paino oli aamulla 98,3kg. viikkopudotus 800g.

    alkoi lauantaina eli kävelykärpänen iski näin keskellä talvea. Olen ollut kolmena päivänä reippaalla sauvakävelylenkillä - tänään mittariin kertyi 9300 askelta. Sää oli mitä parhain: kevyt tuuli ja nuoskalunta päin naamaa. Hyvä kulkea nyt, ennen kuin parhaat reitit uhrataan hiihtoladuiksi. Hiihtää en uskalla kuin järvenjäällä, sen verran pelkään kaatumista.

    Äänestä

Moikka! En ole ollut loman aikana koneella lainkaan, joten en ole painojakaan ilmoitellut. Mielestäni meni joulu aika hyvin kun aattoaamun paino oli 102,5 ja viikkoa myöhemmin oli nousua tullut kilo. En kyllä syönytkään mitään älyttömiä. Ainuttakaan suklaata ei mennyt, eikä joulutorttua. No noista mun on helppo kieltäytyä. Luulen, että jos säät olisivat suosineet niin olisi tullut käytyä perheen kanssa ulkoilemassa, mutta nyt se yhteinen aika kului aika paljon sisätiloissa. Ensi viikkoon!

Äänestä

vaan emme lannistu - läskit liikkeelle ja hyvällä ruualla sulamaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


baksupertta kirjoitti:

Joulu meni ja toi tullessaan viikossa 1kg eli paino nyt 99,3kg.
No en pidä pahana, kun suolaisesta nestettä varmaan kerääntynyt jo puolet ja makeita en olekaan syönyt kuin todella vähän.

Tämä ilta menee pizzaa ja siiduria juodessa eli huomenna alkaa sitten laihdutus tiukalla linjalla!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu