KESÄKUNTOON 2008

Heippa kaikille! Uus viikko lähti taas käyntiin. Joko on kinkut sulatettu pois vyötäröltä? Meikäläisen paino oli aamulla tasan 83kg eli 200g on tullu lisää viime punnituksesta. Nosiitä on hyvä alkaa pudottaa taas entistä tehokkaammin. Mites muilla on menny toi joulunaika? Tänään tulee taas vähän ehkä herkuteltua, kun mennään viettään uutta vuotta tuttavaperheen luo. Mutta en anna sen lannistaa. Oikein mukavaa uutta vuotta kaikille ja palaillaan asiaan.
2376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

OMG,OMG. Ekan kerran joulun jälkeen hyppäsin vaa'alle. Kolme kiloa oli tämän joulun tulos. Siis plussaa. Eipä ole aikaisemmin joulu näin vaikuttanut. Nyt sitten alkaa arki ja ruokapäiväkirjan pito. Mitenkäs teillä muilla menee? Toivottavasti paremmin! ;)

Äänestä
  • Moi! Vähemmän iloinen yllätys odotti minua, kun kävin vaakalla tänään. Vaaka näytti minulle painoksi 67,8 eli kilon verran on tullut lisää. Päätin, että tänään aloitan taas kunnolla laihduttamaan. Eli makeat pois ja paljon kävelylenkkejä. Matkaa tavoitteeseen on nyt sitten parisen kiloa.

    Kuinka uusi vuosi meni ryhmäläisiltä? Mula meni ihan hyvin. Vähän tuli alkoholia juotua, mutta ei mitään hirveästi. Onneksi tässä on nyt vielä kesään mukavasti aikaa. Olen aivan varma, että jokainen tässä ryhmässä pääsee tavoitepainoonsa ensi kesään mennessä. Minäkin pidän ruokapäiväkirjaa. Tänään olen ajatellut lenkkeillä 6 kilsaa, koska ilma näyttää ihan hienolta noin 10 astetta pakkasta jne.

    Mutta eipä tässä tämän kummenpaa tällä kertaa. Hyvää viikonloppua koko porukalle ja tsemppiä tähän projektiin. Me emme anna periksi emmehän. Tietenkin myös Hyvää Uutta Vuotta kaikille. Me onnistumme tässä projektissa kyllä.

    terv. auroora 2

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mamselli kirjoitti:

Heippa kaikille! Uus viikko lähti taas käyntiin. Joko on kinkut sulatettu pois vyötäröltä? Meikäläisen paino oli aamulla tasan 83kg eli 200g on tullu lisää viime punnituksesta. Nosiitä on hyvä alkaa pudottaa taas entistä tehokkaammin. Mites muilla on menny toi joulunaika? Tänään tulee taas vähän ehkä herkuteltua, kun mennään viettään uutta vuotta tuttavaperheen luo. Mutta en anna sen lannistaa. Oikein mukavaa uutta vuotta kaikille ja palaillaan asiaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu