Paula Vesalan ääniala?

Mikä mahtaa olla PMMP:ssä laulajana olevan Paula Vesalan ääniala sopraano vai mezzosopraano, lyyrinen vai ei?
32135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Lienee kvartin pintaan

Äänestä

Laulaa kevyessä musiikissa tarvittavat äänet moitteettomasti, sekä lisäksi oopperan tekniikka ja äänenkäyttö on myös hallussa. Harmi kun tällainen laulaja menee tyhjänpäiväisessä kaupallisessa rääkymis-musassa aivan hukkaan! :( PMMP ei ole mitään laulamista vaan huutoa ja rääkynää!

Äänestä

kirkumisen välistä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


0nn kirjoitti:

Mikä mahtaa olla PMMP:ssä laulajana olevan Paula Vesalan ääniala sopraano vai mezzosopraano, lyyrinen vai ei?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu