Solarium Turku

rusketus

hei, mikä olisis hyvä solarium turussa? olen kuullut että solariumlaitteet ovat eritasoisia.. olen menossa solariumiin ekakertaa ja tahtoisin kunnon jälkeä.. :) suositteluja?

13

12057

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suositus

      on Sunny Days Maariankadulla, jos haluat jopa ruskettua.

      Olen kokeillut monia ns. "korkeatasoisiakin" paikkoja mutta hyvä jos 10 x ruskettaa. Sunny Daysin laitteet antavat näkyvää väriä jo muutamien kertojen jälkeen, muistaakseni 12 min /kerta. Eikä hintakaan ole paha, jos oikein muistan niin 10 x 45€ (ei varma)

      • Ruskea

        Onko tuota Sunny days:ia enää olemassa?
        En ole enää huomannut siinä muuta kuin tya:n hoitolan!


      • se siinä
        Ruskea kirjoitti:

        Onko tuota Sunny days:ia enää olemassa?
        En ole enää huomannut siinä muuta kuin tya:n hoitolan!

        mutta kieltämättä jää vähän TYA:n varjoon :)

        On viimeinen liiketila siinä rivistössä, ennen porttikonkia...


      • rusketus

        täytyypi mennä kokeilee sitä sunny days paikkaa! :)


      • rusketuksesta
        rusketus kirjoitti:

        täytyypi mennä kokeilee sitä sunny days paikkaa! :)

        metrosun humalistonkadulla on hyva paikka. itsepalvelusolariumi, joten aikoja ei tarvi varailla. uudet laitteet eli kalpeena kun menee niin ei tarvii olla kun suunnilleen 8min. solariumissa pystyy myos kuuntelemaan musiikkia.


    • Mawka

      Petreliuksen maauimalassa kävimme kaverin kanssa kerran, ja siellä kyllä yksi 20minuutin reissu riitti ja rajat näkyy.. Maksoi muistaakseni 4e. Erittäin tehokas!

    • Mia-Mia

      No mikä olisis hyvä solarium turussa?´Nyt on vuosi 2010.

      • x

        Moi,
        itse olen käyttänyt Metrosunia Humalistonkadulla ( Humalistonkatu 7). Tosi tehokas ja siisti paikka. Ei mene paljoa aikaa ja tulee varmasti ruskeeksi. Suosittelen!


      • rusketus
        x kirjoitti:

        Moi,
        itse olen käyttänyt Metrosunia Humalistonkadulla ( Humalistonkatu 7). Tosi tehokas ja siisti paikka. Ei mene paljoa aikaa ja tulee varmasti ruskeeksi. Suosittelen!

        Lueskelin näitä juttuja kun oon ajatellu mennä itse kanssa solariumiin ennen kesää, koskaan aikasemmin en oo ollu. Pitääkö sinne varata jotain mukaan? Mitään kun en näistä touhuista tiedä :D ja miten laite ylipäätänsä toimii? :D


    • SolTu

      Elellään vuotta 2011, kohta 2012. Onko metrosun edelleen käymisen arvoinen paikka? Käykö paljon porukkaa? Joutuuko odottelemaan että pääsee koneeseen?

      Onko tämmösessä itsepalvelusolariumissa siis vaan rivi ovia joiden takaa löytyy koppi missä riisutaan ja rusketutaan ja puetaan ja poistutaan? Ettei tarvii muille vilautella ;)

    • sunkisssed

      Tänään kävin solariumissa ensimmäistä kertaa, ja paikkana oli Metrosun. Ei voi muuta kuin kehua kyseistä paikkaa :) Siisti paikka ja selkeät ohjeet miten solariumia tulisi käyttää; kolikkoja (tai kortti) automaattiin sen verran kun haluaa solariumissa olla 4e/ 6min ja siitä ylöspäin. Pari minuuttia aikaa riisutua ja laittaa suojalasit päähän (pitäisi löytyä kopista, kannataa toki tarkistaa ennenkuin laittaa rahaa automaattiin että suojat löytyvät kopista :p) Sitten vain sinne makoilemaan, kone käynnistyy ja sammuu itsestään kun aika on kulunut. Jo ensimmäisen 6min jälkeen huomaa pientä eroa :))

      Huomenna 9-12 min, täytyy katsoa minkä väriseksi tulee että tarviiko vielä käydä kolmannen kerran kun en mtn kauhiaa rusketusta hae vaan hieman väriä kalpeaan talvi-ihoon :))

    • maipo228

      Paljonko se solkkukortti suunnilleen maksaa? ja onko 16-vuotiaalla mitään asiaa metrosuniin, usein saa kuulla että alle 18-vuotiaita ei ainakaan joissain paikoissa esim. kylpylöissä päästetä solkkuun.. Itse olen turusta myös ja salilla jossa käyn niin maksaa solkku ihan sikana, ja itsepalvelu kuulostaa jotenkin houkuttelevammalta kuin kuntosalilla ramppaaminen :) paljon on metrosunia kehuttu niin siksi aattelin et sitä vois testailla.

      • Ffhbn

        Onko tietoa että oisko mitään hyvää itsepalvelu solkkua enään 2018 vai onko kaikki vaan tyyliin kaikissa kuntosaleilla?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      126
      5636
    2. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      97
      4857
    3. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      140
      4814
    4. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      393
      2380
    5. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      130
      2286
    6. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      2
      1997
    7. 109
      1876
    8. Sulla on mies

      Aivan liikaa naisia.
      Ikävä
      256
      1607
    9. 382
      1363
    10. Pääsit koskettamaan

      Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.
      Ikävä
      60
      1203
    Aihe