Kuinka moni teistä tekee nukkuessaan jotain muutakin kuin näkee unia, esim.
narskuttelee hampaitaan, puhuu unissaan,
kävelee unissaan, kuorsaa???
OLisko paha, jos parisuhteesi toinen osapuoli tekis jotain noista joskus, oletetaan siis et asuisitte yhdessä ja jakaisitte saman sängyn?
narskuttelee hampaitaan, puhuu unissaan,
kävelee unissaan, kuorsaa???
OLisko paha, jos parisuhteesi toinen osapuoli tekis jotain noista joskus, oletetaan siis et asuisitte yhdessä ja jakaisitte saman sängyn?
Vastaukset 21
Vanhimmat
Ei ole maininnut mun mitään noista ihmeemmin tekevän. Muistan kyllä että yhteen aikaan heräsin usein istualtani sängystä.
Mä olen niin herkkäuninen, että isot vaikeudet on tiedossa, jos samassa sängyssä nukkuja duunailee mitä hyvänsä noista, omat huoneet on hyvä ratkaisu siinä vaiheessa.
usein kuin tukki, enkä helpolla kyl herää vaik murtovarkaat kolistelis asunnossa samaan aikaan.;) Et mua ei kyllä hetkauttais yhtään se, vaikka mies jotain noista tekiskin.
Mun unissapuhumisesta mulle on sanottu muutaman ihmisen taholta ja siitä et säpsähtelen unissani usein...ja olen itkenytkin unissani ja saanut orgasmin :)
..et en tosiaan oo toimettomana nukkuessanikaan.:D
Mulla on suuria vaikeuksia tottua toiseen mutta ainakin avioliiton aikoina en minäkään niin äijän tekemisiin kiinnittänyt huomiota. Paitsi jos se pölli peiton. Silloin mä kiskasin koko peiton itselleni.. hähhähhää :) Mutta eipä se mikään kuorsaaja tms ollutkaan.
Mä olen lapsena puhunut paljon unissani eikä tästä pitkä aika ole kun viimeksi heräsin omaan huutooni kun näin aikas kamalaa painajaista mutta yleensä olen aikas rauhallinen. Orkkua en ole kyllä kokenut, siis unissani.
Mä vaan tuppaan oleen "hieman" äreä väsyneenä ja sillä mun täytyy olla tarkkana että saan tarpeeksi ja rauhallista unta. Mitä nyt kuvittelen, niin kyllä levoton kuorsaaja saisi koisata toisessa huoneessa :)
ihan sikana. Ei tosin ole ollut haistelijaa vähään aikaan joten en tiedä.
Nukun sen verran sikeästi, että toinen (mun tapauksessa nainen) saa tehdä vieressä vaikka moottorisahaveistoksia.
tuo piereskely on yleistä varmaan kaikille, luulisin ainakin. Mut sikeesti tosiaan nukun itsekin, se on tullut monet kerrat todistettua. Jonkun kolmen-viiden tunnin nukkumisen jälkeen, kun kai on se sikein vaihe menossa, niin silloin mua on ainakin ihan turha ees koittaa herättää, ihan turha toivo :D
voisi siis kätevästi kuvata ns. sleeploitation -filmiä. :)
mulle, kerros lisää..
Tervetuloa vaan kuvamaan, takaan et pystyt tekemään sen ihan ilman et oon tietoinen ees koko asiasta.
määritelmänpoikasta:
Exploiting women while they are asleep or passed-out. This ’sleeping fetish’ is known as Somnophilia (or Sleeping Princess Syndrome).
Kiva että saa tulla kuvaamaan. :p
Ei kuulosta ollenkaan pahalta. Voidaan sit yhessä juoda aamukahvit ja katsella mitä kaikkee tää prinsessa yön aikana oikeen saa aikaseks ;D
kannattais varmaan tietää mistä puhutaan, ennen kuin mitään lupaa.
se kuvaajalle ois palkka maksaa ja siinähän se hoituis sit mukavasti sivussa ;D
täytyy osoittaa olevansa korkeiden kinky-pisteidensä veroinen.
näi o...:)
Toivottavasti et nosta juttua jälkikäteen, kun todistusaineistoakin jäis melko vahvasti. BB:ssä jaeltiin jo tuomioita näistä hommista.
siellä sit tehtiin? nussittiin? Enmä oo seurannut tota ohjelmaa.
jos se tehdään sovitusti luvan kanssa, kuin se jos se tehtäis salaa.
Mullehan just kerrottiin, et se tapahtui ja mä tietäisin, et se tapahtuu ja koska se tapahtuu...
Toki se nyt ois plussaa et se olis oma mies, joka sitä haluais (jos haluais:D) eikä kukaan muu.
Joskus oon kuulemma tuijotellut silmät auki, hymyillyt tai mumissut jotain outoa. Kevyt kuorsaus tai unissapuhuminen ei haittaa, sen verran sikeästi nukun yleensä. Unissakävely vois vähän jo häiritä, eihän sitä uskaltais toista jättää sinne unessa toilailemaan :).
muutaman unissakävelijän ja kyllä ehdottomasti niiden pitäis nukkua aina jonkun toisen seurassa. Siinä voi joskus jotain vaarallistakin sattua, jos yksin lähtevät hortoilemaan, eikä kukaan ole katsomassa perään..
En niin tiedä.. Ei kai mitään säännöllistä..
Mitä muiden nukkumiseen tulee niin pienikin ääni ärsyttää. Varsinkin yöllä.
Sitä mä kuulemma harrastan =P Mitä liene viisaita alan turiseen, joskus herään siihen itsekkin ja se jos jokin tuntuu tosi hölmöltä.
Pienempänä kävelin unissani. Ulko-ovessa piti olla hakanen korkeella ovessa kun kerran heräsin yöpukusiltaan pihalta ja olin lähdössä pyöräileen. Kävely nyt on onneks kuitenkin jääny.
Mutta sellasta, ei ole siis hiljaista öisinkään :D
Silloin tällöin kuorsaan, mutta en kuulemma erityisen äänekkäästi. Lapsena olin kova narskuttelemaan hampaita ja kävelemään unissaan. Krapulassa/humalassa nukkuessani saatan puhua unissani.
Minua toisen öiset puuhailut ei häiritse, nukun kuin tukki.