Mikään ei voita sitä kun saa katseita perheellisiltä miehiltä. Yrittävät muka huomaamatta vilkuilla, mutta eivät ehkä tiedä kuinka heidän katseet kyllä huomaa. Jostain kumman syystä ainakin minulla näiden miesten kiinnostus nostaa itsetuntoa. Ja täytyy myöntää, että olen ihan mielelläni heidän katseidensa kohteena
Perheellisten miesten katseet
sinkkunainen-75
101285
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sitten kuin sinkkumiehet katsoo niin neidin itsetunto on jo niin korkealla että nenänpää hipoo kattoa....
ainakin alkaa ahdistamaan, jos joku perheellinen mies kattelee perään. Tulee sellainen olo kuin olisi tahtomattaan mukana rikoksessa. Toisaalta ei kai pelkässä katselussa ole mitään väärää, joten outo tunne sinänsä.
Sinkkumiesten katseet tietenkin tekevät hyvää :)
Mua ihmetyttää usein näiden pariutuneiden miesten katseet. Siis kun en pidä itseäni mitenkään kauniina, niin miksi pitää vilkuilla, kun se oma rakas näyttää siinä vieressä kulkevan. Enkä todellakaan ole imarreltu, sillä olen saanut peri-luterilaisen kasvatuksen, että toisen avioliittoa ei rikota.
kuin esimerkiksi toisten katselu.
On jokseenkin surullista että monet ihmiset oikeasti uskovat siihen että esim. avioliitossa ei KUKAAN muu kiinnosta kuin oma puoliso. Tai että niin kuuluisi olla.
Sehän on täysin ihmisluonnon vastaista.
Ei ihme että avioliittoja menee yleisestiottaen paljon nurin, jos ihmiset ovat niin narsisteja ja omistamishaluisia, että suhteessa ei saisi edes toisia katsoa.
Minusta on hyvä olla petäämättä, mutta uskollisuus ei minun maailmankuvassani perustu siihen että "ei näkisi toisia naisia" tai että ei voisi heitä seksuaalisesti haluta.
Minulle uskollisuus on todiste rakkaudesta siinä mielessä, että silloin kumppani näkee mistä toinen on valmis luopumaan hänen takiaan. Uskollisuus on siis ikäänkuin uhrilahja parisuhteelle.
Jokainen terve ihminen on uskoton ainakin mielessään, turha muuta väittää.
Hmmmh.
Eli mun ei olis kannattanut erota?
-> jaahas, täytyy mennä hakeen muksut exältä. Onneksi nyt ei tarvi tuntea enää huonoa omaatuntoa vilkuilusta... :)
sen kivannäköisen miehen vieressä on sellainen ylipainoinen puoliso ja sitten vielä ihmetellään miksi ne miehet ottaa oman vapautensa ja pettää.
naisen osa kova osa on
Voi kuule. Kyllä terve mies kauniita naisia mielellään katselee,
oli sitten varattu tai ei. Ei se sitä tarkoita, että sinä olisit
jotankin parempi kuin se miehen puoliso, tai että mies haluaisi ennemmin
sinut kuin vaimonsa. Kyllä moni varattu nainenkin komeita miehiä
katselee, vaikka olisi tyytyväinen omaan mieheensä ja uskollinen
hänelle. Katsoa saa, mutta koskeminen säästetään omalle kullalle.
Vähän säälittää, jos ihmisen itsetunto on siitä kiinni, että
katselevatko miehet, joilla on jo oma puoliso. Se vaimo sen miehen
kanssa kuitenkin on, etkä sinä.
"Voi kuule. Kyllä terve mies kauniita naisia mielellään katselee,
oli sitten varattu tai ei. Ei se sitä tarkoita, että sinä olisit
jotankin parempi kuin se miehen puoliso, tai että mies haluaisi ennemmin
sinut kuin vaimonsa. Kyllä moni varattu nainenkin komeita miehiä
katselee, vaikka olisi tyytyväinen omaan mieheensä ja uskollinen
hänelle. Katsoa saa, mutta koskeminen säästetään omalle kullalle.
Vähän säälittää, jos ihmisen itsetunto on siitä kiinni, että
katselevatko miehet, joilla on jo oma puoliso. Se vaimo sen miehen
kanssa kuitenkin on, etkä sinä."
Tämä voisi olla minun kirjoittamani. Olen sen verran samaa mieltä.
Lisäisin kuitenkin sen, että välillä ihmisiä tulee katseltua ihan muuten vain, ehkä uteliaisuutta. Eikä se todellakaan tarkoita, että heistä olisi seksuaalisesti kiinnostunut. Itse saatan tuijottaa miestä, jolla on vaikka erikoinen tyyli, vaikken pidäkään kyseisen miehen ulkonäöstä. Ja muuten joskus katselen myös naisia, vaikken todellakaan ole lesbo, vaan saatan katsella hienoa takkia, jonka haluaisin itselleni tai ihmetellä erikoisia kenkiä...
Aivan!! Mustakin on suorastaan säälittävää, jos on noin heikko itsetunto, et saa jotain kiksejä siitä, et varattu mies katsoo!
Niin eikä ne miehet välttämättä katso sitä, et oisivat heti "heppi pystyssä", vaan osittain on myös uteliaisuutta ja ehkä niiden vaimoilla ei välttämättä ole mallinvartalo tms. mut taitaa korvien välissä olla sitte enemmän, kun se vaimo on kuitenkin se, joka siinä miehen vierellä on, paremmin sillä vaimolla on jauhot pussissa kun sinkulla, jännä et tällästä ei tajuta! Täällä ainakin jos mies katsoo pitempään vierasta naista, niin nää hyeenat on ihan varmoja siitä, et mies on heti ilman muuta iskettävissä ja valmis, muusta viis, hyvä, etteivät hyökkää kimppuun vaikka se vaimo siinä vierellä oliskin! toisaalta huvittavaa, mut toisaalta säälittää nää tälläset epätoivoset luuserit, niitä vapaitakin miehiä kun on kuitenkin olemassa!
Vai katsotko miehiä aina pelkästä uteliaisuudesta?