KESÄKUNTOON 2008

Moikka! Missä te kaikki ootte? Ilmotelkaa ny hyvät ihmiset itestänne jotain. Mulla pudotusta viime viikosta -600g. Olen ihan tyytyväinen. Eilen olin vesijuoksemassa ja se on tosi mukavaa. Jaksoin juosta peräti kilometrin. Mites uusi vuosi on lähteny käyntiin? Mun piti ottaa toinen nimimerkki käyttöön ku ed. oli rekisteröity toiselle eli minä olen entinen Mamselli ja nykyisin Mami35.

3

682

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • auroora 2

      Ilmoittelen tähänkin nyt sitten tämän aamun painoni vaikka eilen tuohon vanhaanm keskusteluun sen ilmoitin. Vaaka näytti tänä aamuna 67,5 eli 300 gramman tiputus eiliseltä. Eli ihan hyvin menee. Täytyy vaan pitää myös viikonlopun itselläni kova kontrolli.

      Minä olen ihmetellyt myös samaa seikkaa missä loput ryhmästä ovat. Aloittajiahan oli hirveästi. Toivottavasti into ei ole lopahtanut kesken kaiken.

      Onneksi tässä on nyt vielä kesään aikaa. Minulla tiputettavaa nyt sitten 1,5 kiloa. Täytyy nyt vain edetä pikku hiljaa, ja laskea tarkkaan kalorit. Mutta eiköhän me kaikki onnistuta tavoitteemme saavuttamaan ennen kesää. Toivon ainakin sitä.

      Eipä tässä nyt tällä kertaa muuta kuin hyvää viikonloppua ja hyvää uutta vuotta koko ryhmälle, ja vielä tsemppiä tähän projektiin.

      Ps. Mami35 onnittelut laihtumisesta.

      ter. auroora 2

    • mukana!

      Ilmoittelen tuolla alempana, että 3 kiloa pompahti joulun ja uuden vuoden tietämillä ylöspäin. Olen kriisistä toipunut ja kaksi kiloa on mukana; näyttää tuo lukema heiluvan. Hienoa, että te muut olette onnistuneet! Tavallinen arki tuo säännöllisyyttä elämään - sitä myöten aion päästä vihdoin kunnon alkuun. :) Yazzu

    • borracha

      Viime vuoden puolella kirjoittelin tänne viimeksi. Olen ollut kipeänä eli en ole päässyt aloittamaan vielä kunnolla. Sain viimein uudet kuulokkeet mp3-soittimeen ja kolmena päivänä olen jo käynyt lenkillä. Musiikki auttaa kummasti. Jaksoin jopa hölkätä melkein kokonaisen tunnin, johon en olisi uskonut pystyväni. Tänään tuli lunta, joten kävin vain sauvakävelemässä. Pitäisi ostaa uimahalliin sarjalippuja, että pääsee vesijuoksemaan. Kuntosalillakin voisin periaatteessa käydä, mutta olen jo niin lihaksikas, että alan kohta näyttää mieheltä. Tai ainakin hauikseni ja reisi- ja pohjelihakseni ovat suht isot ilman minkäänlaista säännöllistä harjoittelua. Jalkoihin on saattanut vaikuttaa se, että harrastin aiemmin ratsastusta. Muutenkin pari kommenttia on tullut leveistä hartioista yms.

      No onneksi olen sentään syönyt suht terveellisesti. Huomenna voisin polkea kuntopyörällä aamupäivällä ennen kouluun menoa. Painosta kerron sitten, kun itse tiedän.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat

      Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude
      Maailman menoa
      149
      13148
    2. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      72
      9601
    3. Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat

      Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h
      Maailman menoa
      94
      9094
    4. Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee

      – Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k
      Maailman menoa
      14
      7720
    5. Giorgia Meloni vs Riikka Purra

      Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk
      Maailman menoa
      38
      6704
    6. 147
      6124
    7. Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä

      Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri
      Maailman menoa
      15
      3114
    8. En lähde armeijaan enkä siviilipalvelukseen

      Maanantaina telkan uutisissa toistamiseen kerrottiin tästä luuserista, joka kärsii muka "masennuksesta", mutta nauraa rä
      Maailman menoa
      391
      1179
    9. Aikuisten säälittävä käytös

      Mikä mahtaa aikuisia hiertää ja mistä näin kovaa että alaikäisen pahoinpitelyn jälkeen vielä kirjotellaan täällä. Sana v
      Hyrynsalmi
      7
      1133
    10. YLE: Stora Enso Imatra aloittaa yyteet

      www.hs.fi/talous/art-2000011528377.html Yle: Stora Enso aloitti muutos­neuvottelut Imatran-tehtailla Metsäteollisuus|Yl
      Imatra
      84
      980
    Aihe