Naisen kuuluu

Pystyä antamaan rakkautta ja ottamaan sitä vastaan ja tietenkin hänen pitää ymmärtää miestä hänen heikkouksissaan. Ja naiset yleensä jos oletatte jonkun asian tapahtuvan heti älä käske ehottele ja viekottele ja paljitse. mies on kuin koira se toimii keksillä. Looginen ajattelu on miehelle ominaista jos, hän tekee samantien siitä ei saa niin paljoa hy
5932
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Naiset ja käskyt... :D

Nainen; yritys 1

"Kulta, tuolla on kaks roskapussia jotka haisee..."

Nainen; yritys 2

"Kulta, noi roskapussit haisee tosi pahalle."

Nainen; yritys 3

"VITUN PASKAÄIJÄ, MIKSET SÄ KOSKAAN TEE MITÄÄN KOTITÖITÄ? NOI ROSKAT HAISEE JA MUA VITUTTAA!"

*bling*

Oletteko koskaan miettineet miksi mies ei tee mitään?

Koska vastaus yrityksiin 1 ja 2 on "Kappas, niin onkin. Kylläpäs ne haisevatkin kamalalle."

ja vastaus yritykseen 3 on jotain kyseisen miehen luonteelle ominaiusta, joko hiirenvikinää ja rauhoitteluyritys tai turpaanmottaaminen tai jotain muuta.

ja sitten...

Taikasana...

"Vie roskat."

Ihannenaisen puhetta.

Äänestä
  • Eipäs kun..."Vie roskat niin saat ELÄMÄSI SUUSEKSIÄ..."!;)

    Äänestä

  • Mun oma mieheni on sen verran fiksu, että tajuaa viedä roskat ilman maanitteluja. Muutenhan sitä voisi luulla, että asuuu ison lapsen kanssa. Ei kiitos. Roskien vieminen ei tuskin ole niin vaikeaa.

    Äänestä

  • Kyllä toi epäsuoraviestintä vaivaa ihan samalla lailla miehiäkin. Että puhutaan asian vierestä. Turha väittää sitä naisen logiikaksi. Epäsuoravistintä aiheuttaa vähintään yhtäpaljon ristiriita tilanteita (myös työelämässä) kuin puhumattomuus...

    Sinänsä on kumppani ihan väärin valittu, jos roskat alkaa ärsyttää toista siinä vaiheessa, kun toinen ei huomaa mitään. Lapsia voi pyytää viemään roskat, aikuiset tekevät sen ihan pyytämättä - tai homma ihan pielessä. Ei kai miehet äitiä nai?

    Äänestä

  • justiina kirjoitti:

    Kyllä toi epäsuoraviestintä vaivaa ihan samalla lailla miehiäkin. Että puhutaan asian vierestä. Turha väittää sitä naisen logiikaksi. Epäsuoravistintä aiheuttaa vähintään yhtäpaljon ristiriita tilanteita (myös työelämässä) kuin puhumattomuus...

    Sinänsä on kumppani ihan väärin valittu, jos roskat alkaa ärsyttää toista siinä vaiheessa, kun toinen ei huomaa mitään. Lapsia voi pyytää viemään roskat, aikuiset tekevät sen ihan pyytämättä - tai homma ihan pielessä. Ei kai miehet äitiä nai?

    Eipä mulla paljoa roskapussit mielessä pyöri, ja epäsuora viestintä tosiaan antaa suoran vastauksen.

    Okei, mä olen kertakaikkiaan mahdonton tässä asiassa, en ole "toistaidoton" - osaan huolehtia oikein hyvin kodin askareistani KUN VAAN MUISTAN JA RYHDYN TOIMEEN, en vaan kiinnitä huomiota tollasiaan asioihin. Tässä suhteessa naisen ei tarvi olla äiti riittää että on asiallinen hellapoliisi - mutta siinäkin ihan asiallisuus ja suora puhe toimii parhaiten.

    Johtuu varmaan siitä että lapsuudenkotini oli aina enemmän tai vähemmän sekaisin. Kaikki siivos miten sattui kun huvitti ja vaikka meitä opetettiin siivoamaan ei se ollut koskaan järjestelmällistä tai pakotettua - ja sieltä jo opin olemaan kertakaikkiaan huomioimatta kaaosta ympärilläni. Minua ei sekaisuus haittaa juurikaan, ennenkuin se menee ihan poskettomaksi ja mitään ei löydä; sitten on (minun mielestäni) aika siivota huolella. Tässä on vielä sellainen angle että sokeuteni koskee epäjärjestystä; sensijaan LIKAA en siedä, kaikenlaiset tahmat, kurat ja paskat siivoan heti kun sellaista jostain ilmaantuu.

    Mua toi esimerkki ainakin huvitti, se osui kohdilleen.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


tunnen kirjoitti:

Pystyä antamaan rakkautta ja ottamaan sitä vastaan ja tietenkin hänen pitää ymmärtää miestä hänen heikkouksissaan. Ja naiset yleensä jos oletatte jonkun asian tapahtuvan heti älä käske ehottele ja viekottele ja paljitse. mies on kuin koira se toimii keksillä. Looginen ajattelu on miehelle ominaista jos, hän tekee samantien siitä ei saa niin paljoa hy

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu