Karita Mattila

Karita Mattila on paras. Kansa sen sano ja MTV. Panula sönkötti jotakin. Sais jo opettella eläkeläiseks. Ura tehty ja puhuu jo pehmosia ja on pohjalainen. Ne leventelee silloinkin ku pitäis puhua aasiaa. Se on perseestä. Pohjalaiset ovat tyhmiä. Aina.
10571
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kuka on panula? La Karita on ok, mutta kapelimaisterit? Ketä kiinnostaa, noitahan tulee liukuhihnalta Sibasta! Sama se puhuuko ne pehmosia vai ei! Ketä kiinnostaa, niitä on 1216 tusinassa...

Äänestä
  • Pitää Panulaa puolustaa että on hänen ansiotaan se siban kapuliukuhihna. Meillä soittavat orkan edessä, naapurimaissa pääsevät pianoa johtamaan. Samalla musikantit oppivat orkesterisoittoa.

    Karita on hieno ja ilmeikäs oopperalaulaja vaan ei toki ainot merkillepantavaa. Suuren yleisön tuntema diiva kuitenkin.

    Äänestä

Panula höpötti että pitäis valita *luovan* säveltaiteen edustaja. Siis toisin sanoen monsieur Panulan mielestä esittävä säveltaide ei ole luova taiteenala... Herranjumala mikä ääliö!

Hemmetin puupää tuohivirsusäheltäjä josta ei ole muuhun kuin käsien heiluttamiseen orkesterin edessä ja uusien heiluttajien manipuloiminen.

Mitä hemmetin virkaa kapulla ylipäätään on kun sekä solisti että bändi osaa materiaalinsa lähes aina paremmin.

Ai ei pysytä yhdessä ilman...? Kokeillaanko?

Äänestä
  • Mua ihmetyttää suomalaisten kapuhulluus. Kapuikshan joutuu semmoset tyypit, jotka ei opi soittamaan. Ne ovat lähes poikkeuksetta psykopaatteja ja helvetin laiskoja paskiaisia, vuosikertojensa huonoimpia. Melkein jokaisella kapulla myös joku fyysinen ja psyykkinen vamma. Ne ovat merkillepantavan usein lyhyitä jämiä, oikena miehen irvikuvia, kammottavia läskikasoja, lättäjalkoja ja raivohulluja kuten toscanit ja lefut etc. Kaput ovat musiikkimaailman narsistisia huoria. Toi panulabuumikin on suurta kusetusta, valehtelua päin kansan naamaa. Nyt kansa alkaa nähdä kusetuksen taakse ja se on hyvä. Salonenkin on jo sanansa sanonut. Nyt on uuden aika. Vanhaa paskaa hämentämällä saa vain perskärpäset ilmaan.

    Äänestä

  • mitä virkaa on jääkiekko- tai jalkapallovalmentajalla? Osaahan ne kiekon tai pallon perässä kovaa mennä ilman valmentajaakin.

    Äänestä

  • .... kirjoitti:

    mitä virkaa on jääkiekko- tai jalkapallovalmentajalla? Osaahan ne kiekon tai pallon perässä kovaa mennä ilman valmentajaakin.

    Niin, eihän ne jääkiekko- tai muut valmentajat huidokaan saatika vääntele naamaansa siellä jäällä kiekkomiesten edessä pelin aikana. Ne pistetään aitioon mylvimään ja tekemään voimisteluliikkeitä ja samoin pitäisi tehdä kapellimestareille. Jos pakki mokaa ja menettää pelin, aina on kakkosviulisti vieressä valmiina varpaillaan.

    Siinä vaiheessa kun tosi on kyseessä se käsien huitominen ei nimittäin auta enää yhtään mitään...

    Äänestä

  • ei opi soittaan kirjoitti:

    Mua ihmetyttää suomalaisten kapuhulluus. Kapuikshan joutuu semmoset tyypit, jotka ei opi soittamaan. Ne ovat lähes poikkeuksetta psykopaatteja ja helvetin laiskoja paskiaisia, vuosikertojensa huonoimpia. Melkein jokaisella kapulla myös joku fyysinen ja psyykkinen vamma. Ne ovat merkillepantavan usein lyhyitä jämiä, oikena miehen irvikuvia, kammottavia läskikasoja, lättäjalkoja ja raivohulluja kuten toscanit ja lefut etc. Kaput ovat musiikkimaailman narsistisia huoria. Toi panulabuumikin on suurta kusetusta, valehtelua päin kansan naamaa. Nyt kansa alkaa nähdä kusetuksen taakse ja se on hyvä. Salonenkin on jo sanansa sanonut. Nyt on uuden aika. Vanhaa paskaa hämentämällä saa vain perskärpäset ilmaan.

    Kun nyt lefun mainitsit, ja olettaen että tarkoitat Segerstamia niin olihan sillä diplomi ja joku kilpailuvoittokin. Taisi olla piano ja viulu pääaineet. Kai ne kaikki osaa jotain soittaa?

    Kieltämättä Suomessa on paljon hyviä kapujs ja hyvä kapuopetus, mutta onhan meillä toki myös kulttuuri- ja sivistysvastainen hallitus niin että eiköhän tilanne muutu.

    Äänestä

Monica Groop on paras ja seksikkäin. Se pesee kaikki pelkällä pillumehulla.

Äänestä

Valuuko julkihintti-Hannu Linnun persereiästä useinkin Pekka Mattila nimisen julkihintin ulosteinen sperma kun johtaa radion homo-orkesteria. Jotkut kutsuu sitä äräsOOKSI. Lemminkäisen onnistui jo pervoiluvimmassaan homottamaan. Se on valetta ja väärin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


on paras MTV kirjoitti:

Karita Mattila on paras. Kansa sen sano ja MTV. Panula sönkötti jotakin. Sais jo opettella eläkeläiseks. Ura tehty ja puhuu jo pehmosia ja on pohjalainen. Ne leventelee silloinkin ku pitäis puhua aasiaa. Se on perseestä. Pohjalaiset ovat tyhmiä. Aina.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu