Eli pelkään että jumahdan paikalleen nykyisessä työssäni.Olen 23 vuotias mies ja nykyisessä työpaikassa olen ollut noin kolme vuotta.Intin jälkeen oli vaan pakko saada jotain duunia ja tarkotus oli olla vaan vähän aikaa,samalla etsiä jotain muuta hommaa.Vaan kuinkas kävikään,yhä samassa paikassa ja vitutus sen kun kasvaa.Mutta jotenkin ei uskalla vaihtaa paikkaa,vaikka mieli tekis niin aina kun joku paikka löytyy mistä hommia vois kysellä niin rupee miettimään että kannattaako?Suurin syy paikan vaihtoon on ehdottomasti palkka,sen jälkeen tulee työn miellekkyys.Jos kohta en pääse lähtemään pelkään että olen tossa paska hommassa vielä vanhana harmaana ukkona.
Jumahtaminen
pois pitäis päästä!!!
1381
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Onhan sulla vaihtoehtoja vaikka mitä kun noin nuori olet. Mene esim. kouluun - tai jos pystyt niin opiskele työn ohessa. Opiskelemalla työn ohessa pystyt nauttimaan ihan toisesta tulotasosta kuin täyspäiväiset opiskelijat.
Itse menin 22v:nä määräaikaiseksi duuniin ja samalla työnantajalla vieläkin - mutta 5 työtehtävää rikkaampana ja tupla palkalla. Työtehtävistä ja eduista puhumattakaan.
Aloitin käymään korkeakoulua nyt työn ohessa syksystä, ja työnantaja sponssaa tähän tarvittaessa myös vapaata. Toistaiseksi suosittelen ainakin siis.